Hlavní navigace

Vodafone na podzim nabídne v síti exUPC rychlosti nad 1 Gb/s

23. 6. 2020

Sdílet

Compal UPC/Vodafone Autor: UPC, Vodafone

Jak po technické stránce probíhá slučování Vodafone a UPC, proč zákazníky čeká výměna set-top boxů a co stálo za výpadky z poslední doby? Lupa.cz mluvila s technickým šéfem firmy a zveřejnila s ním podrobný rozhovor.

Milan Zíka v něm mimo jiné popisuje, jak chce Vodafone síť exUPC rozvíjet. Operátor už dokončil upgrade sítě na standard DOCSIS 3.1, který umožní v kabelové síti nabízet rychlosti připojení nad 1 Gb/s. Během roku příprav jsme se dostali na počet 1,2 milionu domácností, které budou mít možnost připojení přes 1 Gb/s, a teď ještě doděláváme několik desítek tisíc dalších, takže se v konečném souhrnu dostaneme na 1,35 milionu domácností, pro které bude tato rychlost dostupná.

Uživatelé by se měli dočkat už během podzimu, kdy budou zároveň představeny novinky v televizních produktech. Gigabitový produkt by měl být hotový někdy na podzim. Půjde o standardní kabelový modem, který podporuje DOCSIS 3.1. Už testujeme v živé síti a dosahujeme rychlostí kolem 1,3–1,4 Gb/s. Většina standardních měřáků tyhle rychlosti zatím ani neumí zachytit.

Podívejte se, jak to vypadá v srdci UPC:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky