Hlavní navigace

Výhody XULRunneru od Mozilly proti AIR od Adobe

14. 2. 2008

Sdílet

Proč Jeremy Zawodny, vývojář firmy Yahoo! zodpovědný za vývoj FlickrUploaderu, dal přednost XULRunneru od Mozilly před AIR od Adobe? Důvodů je několik: linkovatelnost externích kódů, rozšířitelnost a podpora zpracování ve více vláknech. Více informací naleznete ve video rozhovoru.

(Zdroj: blog.mozilla.com, zaslal Tomáš Marek)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 2. 2008 19:25

    Ivan (neregistrovaný)
    Linkovatelnost externich kodu a zpracovani ve vice vlaknech? Tyhle veci se v mozille vice-mene navzajem vylucuji. Pokud chcete v mozille cist ze socketu, tak si vytvorite vlakno to zavola poll a kdyz se vrati tak nenacte zadna data - misto toho poslete zpravu hlavnimu vlaknu a teprve hlavni vlakno nacte data ze socketu. Pokud mate nejakou knihovnu, ktera sama komunikuje po siti(ldap, jabber),
    tak byste ji meli kompletne prepsat aby pouzivala NSPR api pro sockety.
    V XULu musite skoro vsechno vcetne alokace pameti delat v hlavnim vlakne, protoze jinak by vam to mohlo spadnout. Ja teda nenadavam na XUL, ale na XPCOM ten je hodne divne navrzenej.

    K tomu srovnani mezi XULem a AIR bych pridal. Kde nema mozilla nic, tam ma AIR dokumentaci. Kde ma mozilla dokumentaci, tam ma AIR tutorial. Kde si v XULu musite vystacit s vim-em, tam ma AIR IDE s outlinerem. AIR ma zatim jednu verzi, takze veskere informace/dokumentace/navody jsou aktualni a platne.

    Pokud se potrebujete zorientovat v cizim kodu v XULu, tak to vetsinou vypada tak, ze si otevrete soubor .xul, tak najdete osetreni nejake udalosti(=fce v javascriptu). Tam si otevrete nejaky soubor .js a najdete tam tu fci. Ta fce zacina nejakym volanim getElementById, tak si otevrete nejaky .xul a najdete si tam ten element. A tak porad dokola. Takovahle operace je v prostredi AIR na jedno kliknuti. Kdyz delate v XULu tak si porad dokola spoustite grep tak dlouho, nez si nezapamatujete umisteni vsech xul elementu a poradi vsech funkci v .js souborech. Vyvoj aplikaci v XULu neni ani zdaleka tak rychly jak by se mohlo na prvni pohled zdat.
  • 15. 2. 2008 10:52

    MD (neregistrovaný)
    S tim poslednim odstavcem se da bohuzel jen souhlasit

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.