Odpovídáte na názor k článku Vyšel FreeCAD v1.1 s vylepšeným UI. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Nově přidané názory se na webu objeví až po schválení redakcí.
Stazim se tomu prijit na chut, ale opravdu to nejde, a potiz je prave s UI. Dle meho mineni je FreeCAD jednoduse postaven spatne, a to hlavne proto ze se snazi vypadat jinak a nedrzi se zvyklosti z CAD-sveta. Ono totiz "jinak" jeste neznamena "lepe".
Nejsem v tomto smeru zacatecnik. V praci ted pouzivam SolidWorks (z tech "mensich" 3d CAD-u) a z vetsich treba Catiu. Driv sem delal taky se SolidEdge, PTC/Pro, IDeas (kdyz jeste existoval) nebo UX (kdyz se jeste menoval MicroStation). Jakejkoli CAD-sw zvladnu do dvou dnu, tedy krom FreeCAD. Tolik "jinakosti" (ktere hranici az z nelogickosti) pohromade sem opravdu davno nevidel.
Treba opakovanej vzor (ve vetcine CAD-u "pattern", ale ne tak ve FreeCAD): Kdysi (do verze 0.21?) na to byl tool "rectangular array". Chtel sem vzorek 5x7, tak sem zadal 5x7. Jenze to bylo moc jednoduche, tak se ta funkce vyhodila a nahradila prikazem podivne kumulovanou funkci "translate" (wtf?). A kdyz chci ted vzorek 5x7, musim zadavat 4x7, protoze v jedne (ano, jen v jedne!) ose se jeden vyskyt vzorku odpocitava). A postoj FC-dev teamu je ve stylu "no a co ze celej CAD-svet to ma jinak, my to budeme mit takhle!". Je to marny, je to marny, je to marny...