Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Vyšel FreeCAD v1.1 s vylepšeným UI. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Nově přidané názory se na webu objeví až po schválení redakcí.

  • 30. 3. 2026 11:29

    Rhinox

    Tos mi taky nahral na smec: co je vypocetne jednodussi, delat pattern na 2d, nebo 3d? Ja bych rekl ze na 2d. Treba chci udelat nake diry, tak si to opakovani vyresim na urovni skice, a extrude je jiz s opakovanym vzorem. Ale ne u FC, tam se to tak nema delat: nejdriv skice jednoho vzorku, vytahnout, udelat 3d prvek, a ten pak vzorkovat.

    Ono u jednoducheho prvku typu kruznice/valec a par opakovani je to fuk. Ale skus miliony opakovani nakeho komplikovanejsiho vzoru! A nedej boze neco pak jeste parametricky menit. Garantuju ti, ze velice rychle poznas rozdil mezi postupem "skice->pattern->extrude" a "skice->extrude->pattern". Ono je rozdil cekat na neco dve vteriny, nebo minutu...

    Nebo treba vzajemna ovlivnitelnost: pokud zvetsim parametr prumer otvoru, hned na skici muzu zjistit jestli se mi ten opakovanej vzorek nekde nedotyka a pripadne upravit rozestup a pocet opakovani. Pokud budu delat pattern az na 3d, nebudu to menit na jednom miste (neco ve 2d-skici, neco na 3d-modelu) a neuvidim to hned jak zmenim vzor jiz na skici. Az kdyz pak regeneruju model, vidim ze se mi rozpadl, protoze ty otvory se dotykaji. Atd, atd.