Hlavní navigace

Vyšel PostgreSQL 8.3

4. 2. 2008

Sdílet

The PostgreSQL Global Development Group dnes představil novou verzi 8.3 jeho vysoce výkonného, objektově-relačního systému správy dat. Tato verze obsahuje rekordní počet nových nebo upravených funkcí, které zlepšují vlastnosti PostgreSQL a to jak pro aplikační vývojáře, databázové administrátory tak pro uživatele. Nová verze obsahuje na 280 záplat od několika desítek vývojářů z 18 zemí celého světa. O novinkách v této verzi jsme podrobně psali v říjnu.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 2. 2008 8:56

  Matěj (neregistrovaný)
  Mohl byste být trochu konkrétnější? Váš příspěvek mně nejprve trochu vylekal, sám jsem pak importoval export z 8.2 bez jediného problému. Databáze byla poměrně jednoduchá, bez uložených procedur a triggerů, cca 30 tabulek. Věřím, že jste problém měl, ale asi by bylo lepší napsat, v čem konkrétně.
 • 5. 2. 2008 10:50

  Pepa (neregistrovaný)
  Mam pocit, ze cilem uzivatele Lenin je prave to, aby nekoho vylekal :-) Treba o tom nic nevi...
 • 5. 2. 2008 20:15

  Lenin (neregistrovaný)
  konkretne jsem to neresil, jakmile zacal import rvat, tak jsem to tipnul a poznamenal jsem si ze prislusna aplikace s 8.3 nechodi, kdyby se nahodou nekdo v budoucnu ptal.

  Stejne s podporou PGSQL uz koncime, nevyplati se nam pro nej delat aplikace. Ma dost problemu co nikdo neresi (index a dataspace bloat, nepouzitelne vacuum full, mizerna sprava free space, mizerna replikace). Jelikoz IBM data DB2 pro Intel zadarmo a ta tyhle problemy nema, navic ji muzeme na rozdil od MySQL primo uz bundlovat s aplikaci a je k ni pouzitelne GUI a ma autotuning (storage i memory), tak pgsql 8.2 bude posledni verze, kterou budeme podporovat. Usetrime si tim spoustu lidske prace.

  pgsql neni zase tak spatna, ale na velky databaze to fakt neni.