Hlavní navigace

Vyšel PostgreSQL 8.3

4. 2. 2008

Sdílet

The PostgreSQL Global Development Group dnes představil novou verzi 8.3 jeho vysoce výkonného, objektově-relačního systému správy dat. Tato verze obsahuje rekordní počet nových nebo upravených funkcí, které zlepšují vlastnosti PostgreSQL a to jak pro aplikační vývojáře, databázové administrátory tak pro uživatele. Nová verze obsahuje na 280 záplat od několika desítek vývojářů z 18 zemí celého světa. O novinkách v této verzi jsme podrobně psali v říjnu.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 2. 2008 8:56

  Matěj (neregistrovaný)
  Mohl byste být trochu konkrétnější? Váš příspěvek mně nejprve trochu vylekal, sám jsem pak importoval export z 8.2 bez jediného problému. Databáze byla poměrně jednoduchá, bez uložených procedur a triggerů, cca 30 tabulek. Věřím, že jste problém měl, ale asi by bylo lepší napsat, v čem konkrétně.
 • 5. 2. 2008 10:50

  Pepa (neregistrovaný)
  Mam pocit, ze cilem uzivatele Lenin je prave to, aby nekoho vylekal :-) Treba o tom nic nevi...
 • 5. 2. 2008 20:15

  Lenin (neregistrovaný)
  konkretne jsem to neresil, jakmile zacal import rvat, tak jsem to tipnul a poznamenal jsem si ze prislusna aplikace s 8.3 nechodi, kdyby se nahodou nekdo v budoucnu ptal.

  Stejne s podporou PGSQL uz koncime, nevyplati se nam pro nej delat aplikace. Ma dost problemu co nikdo neresi (index a dataspace bloat, nepouzitelne vacuum full, mizerna sprava free space, mizerna replikace). Jelikoz IBM data DB2 pro Intel zadarmo a ta tyhle problemy nema, navic ji muzeme na rozdil od MySQL primo uz bundlovat s aplikaci a je k ni pouzitelne GUI a ma autotuning (storage i memory), tak pgsql 8.2 bude posledni verze, kterou budeme podporovat. Usetrime si tim spoustu lidske prace.

  pgsql neni zase tak spatna, ale na velky databaze to fakt neni.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.