Hlavní navigace

Vyšlo jádro 2.6.38.6

11. 5. 2011

Sdílet

Vyšla další aktualizace jádra série 2.6.38. Podle slov Greg Kroah-Hartmana je pro uživatele této série instalace povinná. Jedná se tedy o opravu bezpečnostních chyb.

Kompletní seznam opravených chyb naleznete v oznámení o vydání. Tentokrát je zde 45 oprav. Jádro je již nyní k dispozici ke stažení a kompilaci.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 5. 2011 13:33

  bez přezdívky

  Kamile, řekl bys jako Čech:

  a) Podle slov Řehoř Kroah-Hartmana...,

  anebo

  b) Podle slov Řehoře Kroah-Hartmana...?

  Kristapána, kluci, uvažujte u toho publikování. Tohle není žádná vyšší čeština, abyste to nezvládli s běžným citem pro jazyk.

 • 12. 5. 2011 9:39

  E. (neregistrovaný)

  A ty pro zmenu zkus na clanek divat s nadhledet, tr*ubo...
  Jedno pismenko je na servru root.cz skutecne safra dulezity, ze ? Pokud se to pismeno samozrejme netyka zdrojoveho kodu apod.
  Delas jen ramena, jaej jses king, namisto, abys jen asertivne napsal - chybka se vloudila... ^^

 • 12. 5. 2011 10:16

  bez přezdívky

  Díky za názor, pane/paní E. Jenom si dovolím uvést Vás lehce do kontextu, a to bez osobních narážek.

  Kamil je můj bývalý spolužák a jeho tvorbu na Rootu už nějakou dobu sleduju. Většinou zatnu zuby, ale občas (tak třikrát do roka) mi to prostě nedá, když je evidentní, že zprávičku prostě odfláknul. Snažil jsem se mu to říct i neveřejně (jak má negativní kritika správně probíhat), ale nefunguje to. Zkusím to ještě jednou zítra, pokud se uvidíme na třídním srazu.

  Argument ve smyslu, že je důležitý obsah, nikoli forma, neberu. Každému projevu přísluší podle jeho zacílení nějaká formální úroveň a do zprávičky pro předem neomezenou veřejnost tyhle boty nepatří. Mimochodem, velká část zpráviček zde je pouze 1:1 kopie nebo (ne vždy zrovna povedený) překlad části článku odjinud, takže přidaná hodnota obsahu je mizivá (proti tomu nic, ale když už neinvestuji energii do tvorby obsahu, tak aspoň forma by mohla být OK).

  Mám neodbytný dojem, že si stejně plácám játra zbytečně. Jeden se nepoučí a druhý se vytasí s ad hominem "argumenty". Pokud se neobjeví něco věcného, co by diskusi posunulo, nemá pro mě cenu se jí dál účastnit, howgh.

 • 12. 5. 2011 10:22

  E. (neregistrovaný)

  Ok :D
  Ja kdyz se 'rozjedu', take ma klavesnice 'nestiha' coz je pak videt na "chybejicich aka vypadlych pismenech" :D

  Jen me nastvalo to 'servani'...
  Stacilo jen, IMHO, kratce pipnout: ...chybicka se vloudila tam a tam a ne baseballkou honit mouchy... ;)

 • 12. 5. 2011 18:01

  bez přezdívky

  OK, ano, asi jsem vytasil kanón na vrabce (zdatně uhýbajícího). :) Aby bylo jasno, já taky zdaleka ne vždycky píšu/mluvím jako kniha, ale když to jde mezi širší skupinu lidí, tak si dávám majzla.

  Mimochodem, jako čtenář/diskutér si tohle výrazivo (majzla) směle dovolím, jsem v trochu jiné roli než pisatel zprávičky/článku. Ten by měl mít svůj útvar korektní po všech stránkách; jinak mi to prostě občas trhá oči, můj cit pro lad/harmonii/řád úpí jak žluťoučký kůň a já pak dštím síru. :o

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky