Chcete si jako první vyzkoušet novou podobu Root.cz? Přepněte na beta verzi.

Hlavní navigace

Server OpenOffice.org je offline

Server OpenOffice.org je momentálně offline a podle theregister.co.uk se nemá Oracle k tomu, aby situaci vysvětlil. Kancelářský balík OpenOffi­ce.org byl začátkem tohoto měsíce navrhnut, aby se stal jedním z projektů v inkubátoru The Apache Software Foundation. To se o chvíli později stalo a tady ho můžeme najít dodnes.

Odkazovaný článek dále hovoří o tom, že společnost Tightrope Interactive Corp (TI) v dubnu požádala o obchodní značku OpenOf­fice. Zatím není jisté, co chce TI s touto značkou dělat, ale v popisu má uvedeno „Počítačový software pro zpracování textu, vytváření a editování tabulek, vytváření a editování prezentací a vytváření databází“.

Stejný osud jako OpenOffice.org potkal i domovskou stránku OpenJDK.

Aktualizace: Přibližně od deváté hodiny ráno jsou oba weby zase funkční. Na blogu OpenJDK se můžete dočíst, že došlo k nějakým problémům se servery. Jestli se to týkalo také OpenOffice.org, nikde objasněno není.

Předchozí zprávička Následující zprávička        
acko
acko (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
30. 6. 2011 10:45 Nový

Re: Server OpenOffice.org je offline

zajimave, me bezi

franta
franta (neregistrovaný) ---.silesnet.net
30. 6. 2011 10:45 Nový

?!?!

celé vlákno

že je offline myslíte to, že je momentálně v provozu? nevím, zda-li před pár minutama, kdy zpráva vyšla byl offline, ale nyní je v pořádku. že by autor článek přebral z jiného webu a neověřil si fakta?

JardaP . aura:24
30. 6. 2011 14:08 Nový

Re: ?!?!

celé vlákno

Shodou okolnosti polovicka potrebovala vcera updatovat OO.org a tak vim, ze okolo pulnoci byl server pryc, akorat tam byla nejaka hlaska. Autor tak leda mohl overit, jak vypada situace v 10.35 a eventuelne vse prepsat do minuleho casu.

Pingy
Pingy (neregistrovaný) ---.62.net-connect.cz
30. 6. 2011 11:02 Nový

Design?

Taky nevidím nic zvláštního, kromě designu, který sem tam teda ještě neviděl...

Adam Schubert aura:48

normalni vypadek + presouvani webu

celé vlákno

JDK:
We are experiencing some problems with building cooling and had an emergency shutdown of many machines in our lab, including the openjdk machines that handle the repositories and mailing lists
OOo:
The OpenOffice.org main site move is finished. For more information on how the new site works, about the data migration and feedback channels see the news section about the migration .

Tohle je zpravicka jak z blesku...

Adam Štrauch aura:99
30. 6. 2011 11:39 Nový

Re: normalni vypadek + presouvani webu

celé vlákno

Zprávička byla psaná asi v jednu hodinu v noci, kdy byl web opravdu offline a když už se načetl, tak házel všelicos. Oracle se nevyjádřil, jak dokazuje druhý odkaz.

Adam Rambousek aura:89

weby

co hlavní web... ale už několik týdnů nejedou různé podpůrné weby (třeba s rozšířeními nebo pro lokalizaci) a nikdo to ani neřeší, nejspíš už se jen čeká na přechod k Apache :)
(původně jsem to měl i s odkazem, ale redakční systém vyhodnotil odkazy na weby OOo jako spam :)

Ela
Ela (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 6. 2011 14:33 Nový

K OpenOffice - trochu OT, trochu k veci :D

celé vlákno

Mate nekdo (pokud mozno dobre :D) zkusenosti s thesaurus, opravami, kontrolou syntaxe atd. pro Write? Shanim neco pro ces. a sloven. jazyk, popr. i jine.

Napiste, jake mate s tim zkusenosti. Diky ;)

Izak
Izak (neregistrovaný) 193.179.215.---
1. 7. 2011 11:02 Nový

Re: K OpenOffice - trochu OT, trochu k veci :D

celé vlákno

No facha to normalne.

Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem
Ušetřete