U nás jsme na tom podobně. Děti (4 a 6) si umí pustit pohádky (složka na ploše), nějaké hry (pan brambora, gcompris...) a hry na lego.com. Na you tube je raději nepouštím, přes "relevantní přispěvky" se dá doklikat k celkem dost sprostým parodiím a to se mi nelíbí. Raději občas koupím nějaké levné DVD a to stáhnu na disk.
"Na you tube je raději nepouštím, přes "relevantní přispěvky" se dá doklikat k celkem dost sprostým parodiím a to se mi nelíbí."
Jevi se mi to jako naprostou nesouvisejici s pouzivanim Linuxu; na Windows/MacOS/... se snad k tomu snad nedoklikate? Rekl bych, ze Linux (a ostatni systemy)/pripadne prohlizece umoznuji filtrovani obsahu, takze nemusite vedle nich neustale sedet.
My u nas doma zadne MS WIndows nemame a deti i manzelka normalne pracuji v Linuxu. Deti maji LXDE a zena KDE. Kdyz jsem prinesl domu firemni notebook s WIn, tak se na nej starsi syn (9) podival a kdyz videl MS Internet explore, tak rekl "To je nejakej starodavnej pocitac ani nema Firefox" Mladsi syn (6) jeste neumi cist a tak jsem mu nainstaloval chrome, aby videl nahledy stranek. Nakonec se s bratrem pohadali, ktery prohlizec je ten spravny, takze jsme meli doma poradny flame , pocitac jim byl vypnut a sli spat.
Dokonce se mi podarilo rozchodit i Picto selector - program na vytvareni karticek pro autisty.
"A když už děti sedí u počítačů, mohou dělat alespoň něco, co jim bude ku prospěchu."
Děti vám u toho dlouho nevydrží... Jaká škoda. Sám Linux používám už pět let, ale nevím, jestli toto dnešní děti nadchne. Alespoň ne ty, co už na počítač (myšleno automaticky s win a spoustou hloupých her) navyklé jsou. Jaká škoda...
Děcko zatím k počítači moc nepouštíme, stačí, že u toho pořád sedím já :-)
Nicméně, nemáte pocit, že hodně z těch prográmků pro děti vypadají tak nějak, no, jako z éry osmibitových počítačů?
Podivná rastrová grafika; okno, jehož velikost nejde změnit, a obsah, jako kdyby to běželo v emulátoru DOSu; každá ves, jiný pes z pohledu ovládání.
Co na to takové programy v konkurčních OS? Je to lepší?