Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (1. 1. 2020)

1. 1. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes budeme tvořit animace, napíšeme si dotaz do SQLite databáze, stáhneme soubory z webu a nakonec necháme synchronizovat data mezi diskem a cloudem.

enve

Enve je aplikace pro tvorbu vektorových i rastrových animací. Umožňuje pracovat se skupinami objektů a vrstvami, podporuje jejich uzamykání a přesouvání. Pomocí nástrojů lze upravovat jednotlivé složky barev modelu RGB/RGBA (červená, zelená, modrá, alfa), HSV nebo HSL. Je možné vytvářet přímé i zakřivené linie, vkládat text nebo aplikovat barevnou výplň. Dynamiku animace lze řídit pomocí časové osy.

maurycyliebner.github.io/, Pre-release

LiteCLI

Terminálový klient pro SQLite s podporou autokompletace a zvýraznění syntaxe. Umožňuje otevřít připojení k databázovému souboru, logovat dotazy a výstupy dotazů do souboru, zobrazit result set v tabulce nebo ve formátu CSV, povolit upozornění před spuštěním destruktivních dotazů, či spustit dotazy následované automatickým zavřením terminálu.

litecli.com/, 1.2.0

DownZemAll

Manažer pro stahování souborů, propojitelný s webovým prohlížečem pomocí rozšíření, které automaticky rozpozná uložitelná data, včetně videí, obrázků, ale i odkazů a dalšího obsahu. Podporuje hromadné operace, možnost organizování fronty či prioritizaci. Program je schopen také automaticky pojmenovávat uložené soubory podle zvolené masky.

setvisible.github.io/DownZemAll/, 1.4.2

VGrive

VGrive je klient pro obousměrnou synchronizaci souborů mezi lokálním diskem a cloudem. Kromě naprosto jednoduché použitelnosti nabízí možnost výběru lokálního adresáře. Pravděpodobně nikdy nebude zaměřen na jinou službu než Google Drive.

CS24_early

github.com/bcedu/VGrive/, 1.3.0

Blbinka

Po duševně vyčerpávající rodinné dovolené v Chorvatsku bude nejlepší nechat vše při starém.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku