Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (1. 4. 2020)

1. 4. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si prohlédneme mapy, podíváme se na model vývoje šíření koronaviru a vyzkoušíme si sledování digitální televize a instalaci operačního systému do Raspberry Pi.

Mapton

Aplikace pro práci s mapami. Poskytuje širokou škálu nástrojů a mapových podkladů z Google Maps, NASA WorldWind, Open Street Map a OpenLayers. Kombinuje jednoduchost mobilních aplikací s možností instalovat spoustu rozšíření a zásuvných modulů. Nabízí i možnost vybrat si z více vyhledávačů.

mapton.org, 2.0.0

SIRmodel_COVID-19

Otevřený nástroj, který vyvíjí slovenský Inštitút zdravotnej politiky, sloužící k predikci šíření nemoci COVID-19. Je napsaný v Pythonu a modely vývoje jsou neustále aktualizovány na základě nově získaných dat.

github.com/institute-of-health-policies-sk/SIRmodel_COVID-19, 1.0

Dvbv5-Scan-Gtk

Grafické rozhraní napsané v Gtk 3 určené pro sadu nástrojů ke sledování digitální televize DVBv5 Tools. Díky němu tak můžete pohodlněji vyhledávat kanály, poskytovat streamované vysílání ostatním aplikacím nebo toto vysílání ukládat do mediálních souborů.

github.com/vl-nix/dvbv5-scan-gtk, 1.18.8

Raspberry Pi Imager

Nástroj, který výrazně zjednodušuje přenos obrazu operačního systému určeného pro mini počítač Raspberry Pi na paměťovou kartu. Jediné, co musíte udělat, je zvolit si z menu operační systém a paměťovou kartu a vše ostatní už udělá za vás.

CS24_early

www.raspberrypi.org/downloads, 1.2

Blbinka

Taky si říkáte, proč v dnešní koronavirové době nezasedají všechny volené orgány po internetu? Nápad je to sice dobrý, ale občas má svá úskalí.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.