Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (1. 4. 2020)

1. 4. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si prohlédneme mapy, podíváme se na model vývoje šíření koronaviru a vyzkoušíme si sledování digitální televize a instalaci operačního systému do Raspberry Pi.

Mapton

Aplikace pro práci s mapami. Poskytuje širokou škálu nástrojů a mapových podkladů z Google Maps, NASA WorldWind, Open Street Map a OpenLayers. Kombinuje jednoduchost mobilních aplikací s možností instalovat spoustu rozšíření a zásuvných modulů. Nabízí i možnost vybrat si z více vyhledávačů.

mapton.org, 2.0.0

SIRmodel_COVID-19

Otevřený nástroj, který vyvíjí slovenský Inštitút zdravotnej politiky, sloužící k predikci šíření nemoci COVID-19. Je napsaný v Pythonu a modely vývoje jsou neustále aktualizovány na základě nově získaných dat.

github.com/institute-of-health-policies-sk/SIRmodel_COVID-19, 1.0

Dvbv5-Scan-Gtk

Grafické rozhraní napsané v Gtk 3 určené pro sadu nástrojů ke sledování digitální televize DVBv5 Tools. Díky němu tak můžete pohodlněji vyhledávat kanály, poskytovat streamované vysílání ostatním aplikacím nebo toto vysílání ukládat do mediálních souborů.

github.com/vl-nix/dvbv5-scan-gtk, 1.18.8

Raspberry Pi Imager

Nástroj, který výrazně zjednodušuje přenos obrazu operačního systému určeného pro mini počítač Raspberry Pi na paměťovou kartu. Jediné, co musíte udělat, je zvolit si z menu operační systém a paměťovou kartu a vše ostatní už udělá za vás.

skoleni

www.raspberrypi.org/downloads, 1.2

Blbinka

Taky si říkáte, proč v dnešní koronavirové době nezasedají všechny volené orgány po internetu? Nápad je to sice dobrý, ale občas má svá úskalí.

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.