Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (11. 3. 2020)

11. 3. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes budeme procházet knihovny a spustitelné soubory (Java), vytvoříme vlastní katalog audio samplů, upravíme oprávnění ve Flatpaku a nakonec necháme monitorovat dostupnost webových služeb.

ClassyShark

ClassyShark je pomocník pro Android vývojáře, který umožňuje procházet knihovny (.dex, .aar, .so), spustitelné soubory (.apk, .jar, .class) a binární XML soubory (AndroidManifest, zdroje, layouty apod.). Dokáže zobrazit závislosti, členy a rozhraní tříd nebo počet referencí na metody.

github.com/google/android-classyshark/, 8.2

Samplecat

Samplecat je nástroj pro správu audio samplů. Je schopen importovat soubory i celé adresáře, nastavit tagy jednou z trojice metod, přesunout nebo přejmenovat soubory, aplikovat barevné kódování nebo nastavit pozici kurzoru kliknutím na zvukovou vlnu.

github.com/ayyi/samplecat, 0.30

Flatseal

Flatseal je grafická utilita pro zobrazení a modifikaci základních oprávnění ve Flatpak aplikacích. Manažer přehledně odděluje subsystémy sdílené s hostitelským systémem (např. síť, komunikace mezi procesy), well-known sockety dostupné v sandboxu a souborové systémy přístupné pro aplikaci.

github.com/tchx84/flatseal, 1.5.0

Statping

Statping je multiplatformní status page pro monitoring dostupnosti webových stránek a aplikací. Zobrazuje základní přehled indikující stav (online, offline) a grafy pro jednotlivé entity, které vizualizují dobu odpovědi za poslední časový úsek a informují o průměrné odezvě a míře dostupnosti za posledních 24 hodin a 7 dní.

github.com/statping/statping, 0.80.70

Blbinka

Firma zkrátka ví, jak dostat ze zákazníka hodně a později ještě víc.

Autor článku