Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (26. 2. 2020)

26. 2. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes budeme pracovat s pull requesty v terminálu, vytvoříme sekvence vektorů, představíme si operační systém jako výkonnou relační databázi a nakonec se podíváme, kolik nám ještě zbývá práce.

GitHub CLI

GitHub se nově objevuje také v terminálu, oficiálně pod pojmem GitHub CLI prozatím umožňuje pracovat s issues a pull requesty, které byly vyhodnoceny jako nejzásadnější pro zdárné odstartování celého projektu. Pomocí příkazů je možné filtrovat issues dle labelů, zobrazit jejich detaily v novém okně nebo záložce prohlížeče, vytvářet pull requesty nebo zobrazovat stavy pull requestů.

cli.github.com/, 0.5.7

ove-electron

ove-electron je aplikace pro práci se sekvencemi vektorů. Umožňuje vytvářet sekvence, duplikovat je, procházet je v režimu čtení nebo úprav, importovat sekvence ze souborů Genbank, FASTA nebo Teselagen JSON, či exportovat do stejných formátů. V okně editoru je možné zobrazit kruhovou, lineární a sekvenční mapu či sekci s vlastnostmi.

github.com/tnrich/ove-electron/, 0.1.6

osquery

osquery nepatří mezi úplné novinky, nicméně stojí za to připomenout neustále se rozvíjející framework (mimochodem z dílny Facebooku), prostřednictvím kterého můžete zkoumat operační systém v podobném duchu jako relační databázi. Osquery umožňuje pomocí SQL dotazů získávat údaje z tabulek reprezentujících abstraktní koncepty, jako jsou běžící procesy, načtené moduly jádra, otevřená síťová připojení, pluginy webových prohlížečů, události hardwaru nebo digitální otisky souborů.

osquery.io/, 4.2.0

todometer

Na závěr jednoduchý pomocník pro evidování úkolů, který dle vlastního přesvědčení, že každý úkol má stejnou váhu a trvá podobné množství času, vykresluje stavový pruh. Dostanete alespoň přibližný náhled, kolik práce je za vámi a kolik ještě zbývá.

cyber23

cassidoo.github.io/todometer/, 2.0.0

Blbinka

Kdepak roušky, vydělávat se bude na detektorech z Ruska. Které pochopitelně nikdy nedorazí.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku