Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (5. 2. 2020)

5. 2. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes nakoupíme na internetovém tržišti, vyzkoušíme si otevřenou alternativu Slacku nastavíme si pozadí pro více monitorů a podíváme se na letový provoz.

LBRY

Bezpečné, otevřené a komunitou vedené internetové tržiště na kterém můžete kupovat nebo prodávat digitální zboží jako jsou knihy, filmy nebo hudba. Komunikace a platby probíhají decentralizovaně mezi dvěma konkrétními uživateli. Decentralizavaná a komunitou řízená je pak i celá síť a žádná třetí strana včetně samotných tvůrců do ní nemůže zasahovat.

lbry.com, 0.39.1

Mattermost Desktop

Desktopový klient pro otevřenou alternativu týmového komunikátoru Slack s názvem Mattermost. Na svém proprietárním vzoru je naprosto nezávislý, je s ním však kompatibilní a zvládá z něj importovat kontakty, konverzace a vlákna. Jelikož je multiplatformní, tak se dá používat jak na počítači, tak na mobilním zařízení nebo se k němu můžete připojit přes webový prohlížeč.

github.com/mattermost/desktop, 4.4.0

Superpaper

Správce pozadí pro více monitorů. Díky němu můžete nastavit stejný obrázek na všechny monitory, na každý monitor jiný obrázek nebo roztáhnout obrázek průběžně z jednoho monitoru do druhého. Dále nabízí možnost vytvořit si kolekci obrázků, které se budou v daném časovém intervalu měnit. Obsluha je možná přes grafické rozhraní nebo přes příkazovou řádku.

github.com/hhannine/Superpaper, 1.2.0

ATSDB

Nástroj pro sledování, analýzu a vizualizaci leteckého provozu. Je postavený na principu dynamické databáze, do které mohou být získaná data vložena a následně zpracována. Podporuje více databázových systémů jako například Sqlite3 nebo MySQL. Mapy pro vizualizace získává díky osgEarth.

comupterworld - webcast prosinec

github.com/hpuhr/ATSDB, 0.5.0

Blbinka

Snaha nahrazovat vše umělou inteligencí je doménou dnešní doby. Vypadá to, že tomu neunikne už ani svišť.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.