Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (5. 2. 2020)

5. 2. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes nakoupíme na internetovém tržišti, vyzkoušíme si otevřenou alternativu Slacku nastavíme si pozadí pro více monitorů a podíváme se na letový provoz.

LBRY

Bezpečné, otevřené a komunitou vedené internetové tržiště na kterém můžete kupovat nebo prodávat digitální zboží jako jsou knihy, filmy nebo hudba. Komunikace a platby probíhají decentralizovaně mezi dvěma konkrétními uživateli. Decentralizavaná a komunitou řízená je pak i celá síť a žádná třetí strana včetně samotných tvůrců do ní nemůže zasahovat.

lbry.com, 0.39.1

Mattermost Desktop

Desktopový klient pro otevřenou alternativu týmového komunikátoru Slack s názvem Mattermost. Na svém proprietárním vzoru je naprosto nezávislý, je s ním však kompatibilní a zvládá z něj importovat kontakty, konverzace a vlákna. Jelikož je multiplatformní, tak se dá používat jak na počítači, tak na mobilním zařízení nebo se k němu můžete připojit přes webový prohlížeč.

github.com/mattermost/desktop, 4.4.0

Superpaper

Správce pozadí pro více monitorů. Díky němu můžete nastavit stejný obrázek na všechny monitory, na každý monitor jiný obrázek nebo roztáhnout obrázek průběžně z jednoho monitoru do druhého. Dále nabízí možnost vytvořit si kolekci obrázků, které se budou v daném časovém intervalu měnit. Obsluha je možná přes grafické rozhraní nebo přes příkazovou řádku.

github.com/hhannine/Superpaper, 1.2.0

ATSDB

Nástroj pro sledování, analýzu a vizualizaci leteckého provozu. Je postavený na principu dynamické databáze, do které mohou být získaná data vložena a následně zpracována. Podporuje více databázových systémů jako například Sqlite3 nebo MySQL. Mapy pro vizualizace získává díky osgEarth.

skolení ELK

github.com/hpuhr/ATSDB, 0.5.0

Blbinka

Snaha nahrazovat vše umělou inteligencí je doménou dnešní doby. Vypadá to, že tomu neunikne už ani svišť.

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.