Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (12. 2. 2020)

12. 2. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes budeme konfigurovat grafický ovladač (Mesa), necháme si měřit čas strávený nad projekty, vytvoříme pěknou prezentaci a nakonec si představíme jednoduchý Markdown editor.

adriconf

Advanced DRI Configurator (adriconf) je nástroj pro konfiguraci open-source grafických ovladačů (Mesa). Umí se postarat o automatické odstranění neplatných nebo již dále nepodporovaných voleb. Umožňuje vypnout kontrolu chyb ovladače či povolit znovupoužití buffer objektů. Podporuje Wayland systémy a práci s PRIMER/multi-GPU systémy. Změny nastavení zapisuje do standardního souboru drirc.

github.com/jlHertel/adriconf/, 1.6.1

Toggl Desktop

Obdobně jako spousta dalších projektů, i time tracking tool Toggl nezůstal jen u mobilní aplikace. V tomto případě není řeč o dalším electronu, ale poctivě odladěném nativním klientovi, který je momentálně s otevřeným zdrojovým kódem k dispozici ve třech verzích (Linux, macOS, Windows).

github.com/toggl-open-source/toggldesktop/, 7.4.528

Spice-up

Spice-up je jednoduchá aplikace pro tvorbu prezentací za pomoci předpřipravených šablon nebo s využitím vlastního umu. Podporuje vkládání obrázků, různých tvarů, vzorů nebo textu. Prezentujícímu umožňuje ovládat pohyb mezi slajdy pomocí USB nebo Bluetooth ovladače, zobrazit poznámky k prezentaci pouze na hlavním monitoru, či exportovat prezentaci do PDF nebo ji zobrazit ve webovém prohlížeči.

github.com/Philip-Scott/Spice-up/, 1.8.2

Elegant Markdown Editor

Pokud se zrovna poohlížíte po obyčejném Markdown editoru, můžete vyzkoušet multiplatformní EME (Elegenat Markdown Editor), který vám zobrazí zápis, náhled nebo obojí vedle sebe. Nabízí focus mode, umožňuje exportovat dokumenty také do HTML nebo PDF, podporuje typesetting a automaticky provádí synchronizaci s GitHub Gist po každém uložení. Za předpokladu, že je tak nastaveno.

Cloud23

github.com/egoist/eme/, 0.15.0

Blbinka

předchozí sklizni nás Motorola překvapila unikátními fyzikálními vlastnostmi nového véčka. Dnes si ukážeme, že i přes internet se dá šířit bolest.

Autor článku