Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (24. 10. 2018)

24. 10. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes budeme zálohovat data, podíváme se na program pro měření hluku, projdeme API dokumentace v offline režimu a nakonec si představíme platformu poskytující jednotný způsob integrace mikroslužeb.

Snaprd

Pomocník pro zálohování celých adresářů na jiný server nebo souborový systém. Umožní tvořit snapshoty v daných intervalech a ořezávat je v závislosti na dostupném místu na disku. Každý takový snímek představuje kompletní kopii používající pevné odkazy pro úsporu místa. Snaprd se nesnaží vymýšlet kolo, naopak spoléhá na schopnosti rsync.

github.com/sstark/snaprd, 1.2

AUDio MEasurement System

Nástroj pro měření hluku pomocí zvukové karty. V jeho UI lze najít všechny potřebné i nepotřebné součásti, jako je generátor, osciloskop, FFT (rychlá Fourierova transformace) nebo frekvenční charakteristika rozmítaného signálu. Aplikace je k dispozici pro Linux i Windows.

sourceforge.net/projects/audmes/, r43

dasht

Kolekce několika shellových skriptů pro vyhledávání, procházení a správu API dokumentací, od Arduino, přes Haskell, až po Ruby on Rails. Odkazuje se na dokumentace dostupné v Dash, který je standardně dostupný pro macOS. Vše je k dispozici přímo v terminálu a v režimu offline, takže se při výpadku síťového připojení nemusíte chytat za hlavu.

sunaku.github.io/dasht/man/man0/RE­ADME.html

Istio

Platforma poskytující jednotný způsob integrace mikroslužeb, řízení toku dat napříč mikroslužbami, prosazování zásad a agregování telemetrických dat. Řídící panel této platformy nabízí abstraktní vrstvu nad základními platformami pro správu clusterů, jako jsou Kubernetes nebo Mesos. Istio zahrnuje několik komponent sloužících pro obsluhu trafficu, konfiguraci proxy, vydávání a střídání certifikátů, či validaci, použití, agregaci, transformaci nebo distribuci konfigurace.

istio.io/, 1.0.2

Blbinka

I roboti umí přepnout z pracovního nasazení a předvést zajímavé taneční kreace.

Autor článku