Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (3. 10. 2018)

Filip Zatloukal

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na program pro tvorbu obsahu pro digitální kino, zorganizujeme si čas pomocí pokročilého kalendáře, vyzkoušíme aplikaci pro práci s MLV formáty a řekneme si o vývojovém prostředí pro jazyk Go.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

DCP-o-matic

Program pro tvorbu DCP (Digital Cinema Package) z videí, obrázků, zvukových stop a souborů s titulky. Můžete jej tedy použít pro tvorbu obsahu, který pak přehrajete na D-Cinema projektorech. Zvládá práci se spoustou různých formátů včetně MP4, Apple ProRes, MOV, AVI, M2TS (from Blu-Ray), VOB (from DVD), WMV, MKV, JPEG, PNG, TIFF a samozřejmě i se spoustou dalších.

dcpomatic.com, 2.12.12

MineTime

Kalendář pro 21. století, jak jej sami tvůrci nazývají. Nativně pracuje s Google Calendar, Outlook.com, Microsoft Exchange, iCloud a s kteroukoliv CalDAV službou, takže si můžete zorganizovat všechny své kalendáře v jednom programu. Kromě toho nabízí i nástroje na analýzu využití vašeho času, a funkci chytrého plánování, při kterém bere v potaz časovou agendu nejen vaši, ale i všech zúčastněných a dokáže vybrat ten nejlepší termín pro společnou schůzku.

minetime.ai, v1.4.3

MLV App

Aplikace pro práci s MLV (Magic Lantern Video) formáty používané v digitálních fotoaparátech od firmy Canon. Umí importovat MLV soubory, podporuje jakoukoli barevnou hloubku, zvládá bezztrátové MLV soubory, umí exportovat video v různých formátech (díky ffmpeg), dokáže exportovat i pouze audio a spoustu dalších věcí. Jeho grafické rozhraní je postavené na Qt5.

github.com/ilia3101/MLV-App, 1.0

LiteIDE

Jednoduché vývojové prostředí pro programovací jazyk Go. Editor zvládá práci s Golang, Markdown a Golang Present. Nechybí zvýraznění syntaxe, barevná schémata, konfigurovatelné příkazy nebo automatická kompletace zdrojového kódu a další zajímavé funkce.

liteide.org. x34.2

Blbinka

Ten pocit, když kandidujete v lokálních volbách a Facebook vám zruší profil, protože se mu prostě nelíbí vaše příjmení.