Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (25. 10. 2017)

25. 10. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na nástroj pro enkódování do H.264/AVC, vyzkoušíme generátor hesel, budeme tvořit textové dokumenty a nakonec otestujeme, jaké je to používat Facebook v cli.

ffx2642Gen

Shell skript pro enkódování video souborů do H.264/AVC formátu za pomoci ffmpeg enkodéru a libx264 knihovny. Součástí je konfigurační soubor, ve kterém lze například povolit nebo zakázat audio a video filtry. Nechybí funkce pro zobrazení informací o audiu a videu, možnost hromadného zpracování, podpora automatického i vlastního tagování, stejně jako dostupnost vestavěných x264 předvoleb a profilů.

sourceforge.net/projects/ffx264/, 3.5.4

WPA2Gen

Jednoduchý terminálový nástroj pro generování hesel pro bezdrátové sítě Wi-Fi. Umožňuje výběr mezi třemi úrovněmi síly hesla. V závislosti na této volbě program vygeneruje heslo o délce 8, 20 nebo 63 znaků. Kromě klasického zkopírování sekvence náhodných znaků do clipboardu je možné uložit heslo i do souboru.

sourceforge.net/projects/wpa2gen/, 17.10.2

Xed

Textový editor s nabídkou standardních funkcí a podporou práce s více soubory v jednom okně (MDI). Editované soubory lze ukládat s Unicode UTF-8 kódováním. Současně nechybí zvýraznění syntaxe pro zdrojové kódy, automatické odsazování nebo možnost náhledu před tiskem. Xed je rozšiřitelný za pomoci pluginů, díky nimž lze například kontrolovat pravopis, porovnávat soubory, procházet CSV logy nebo modifikovat úrovně odsazování.

community.linuxmint.com/sof­tware/view/xed

facebook-cli

Tak trochu netradiční podání Facebooku. Za pomoci příkazů se vám povede provést přihlášení k uživatelskému účtu a získání tokenu, procházet detaily vybrané události, nechat si zobrazit výpis stránek, kterým jste dali like, vypsat základní uživatelské údaje (jméno, ID profilu) nebo procházet ne úplně kompletní seznam přátel (závisí na nastavení soukromí uživatelů).

Cloud23

asciinema.org/a/87129, 1.3.5

Blbinka

Čekáte napjatě na každý Donaldův tweet? Nezmeškejte ho ani v noci.