Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (4. 10. 2017)

4. 10. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na utilitku pro tagování souborů, vyzkoušíme software pro práci s daty z navigací, dáme přehrávači MPV nové rozhraní a řekneme si o jednom souborovém manažeru.

Tagstoo linux

Utilitka k oštítkování vašich souborů a složek. S touto aplikací můžete přidat štítek pouhým přetažením myší ke kterékoli složce či souboru a dokonce si vytvořit štítky jakéhokoli tvaru a barvy pro lepší přehlednost. Díky těmto štítkům si pak můžete ulehčit vyhledávání. Pokud si různé soubory označíte štítkem např. „dovolená“, najde vám je aplikace bez ohledu na umístění, typ nebo název souboru či složky. Celou svoji databázi štítků můžete exportovat do souboru a pak zase importovat. Program je k dispozici pod licencí GNU GPL a nevyžaduje instalaci.

github.com/Pabloandumundu/Tagstoo, 1.8.5

QMapShack

Software pro práci s daty získanými ze zařízení s GPS. Data mohou být zobrazena na mnoha mapových podkladech (vektorové i rastrové mapy Garmin, rastrové mapy GDAL i GEMF, stejně tak jako i on-line mapy) a uložena do databáze. Nová data si můžete vytvořit pro plánování vašich cest. Program je pod GPL3 licencí a uživatele z naší kotliny jistě potěší, že GUI je přeloženo i do češtiny.

bitbucket.org/maproom/qmap­shack/wiki/Home, 1.9.1

xt7-player-mpv

Grafické uživatelské rozhraní k přehrávači MPV, které si klade za cíl být kompletním rozhraním pro všechny možnosti, které tento přehrávač poskytuje. Přináší také řadu dalších vlastních funkcí, jako stahování videa z Youtube, stahování titulků z Opensubtitles.org, přehrávání DVD z obrazu disku, podpora DVB-T a spoustu dalších. Je napsáno v Gambas3, který si pro jeho běh musíte nainstalovat.

github.com/kokoko3k/xt7-player-mpv, 0.27.39

Shallot

Souborový manažer s maximálním stupněm flexibility a nastavitelnosti. Mezi jeho hlavní vlastnosti patří neomezený počet souborových panelů, spousta voleb zobrazení, práce s komprimovanými soubory jako ve vlastním souborovém systému (podle tvůrců zvládá upravovat soubor v archivu, který je uložen v jiném archívu na síťovém disku), podporu zásuvných modulů, které rozšíří funkcionalitu a spousta dalších. Vyvíjen je pod licencí GPLv3 s použitím knihoven QT5.

CS24_early

pseudopolis.eu/wiki/pino/proj­s/shallot, 1.0.2832

Blbinka

Několik století stará náboženství už v dnešní době díky pokroku a věděckým poznatkům ztrácejí lesk. Proto je potřeba provést upgrade.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.