Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (13. 9. 2017)

Jiří Sluka

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na nástroj pro sledování využití aplikací, vyzkoušíme správce poznámek, rozdělíme si okno prohlížeče na několik částí a nakonec schováme data do obrázku.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

TrackYourTime

Multiplatformní nástroj pro zaznamenávání celkového času stráveného používáním aplikací (procesů). Přehledně zobrazuje tabulku se statistikami ke každému procesu. Atributy informují o jeho názvu, celkovém času a relativním času, tedy jeho procentuálním vyjádření ve srovnání s ostatními aplikacemi. Součástí je i vizualizace používání aplikací podle kategorií (např. práce, prokrastinace, hry).

github.com/Allexin/TrackYourTime, 0.9.2.1

Mikidown

Pomocník pro ukládání poznámek s využitím Markdown. Umožňuje třídění jednotlivých poznámek do projektů, textové vyhledávání obsahu, procházení poznámek v editačním režimu (Markdown) nebo pomocí živého náhledu. Program integruje i správce jakýchsi poznámkových bloků pro oddělení poznámek určených pro odlišné účely.

shadowkyogre.github.io/mikidown/

Sushi Browser

Webový prohlížeč ideální (nejen) pro vývojáře s velkými monitory. Umožňuje rozdělení okna do několika částí (panelů). Díky tomu lze pracovat s konzolí, záložkami, historií, zdrojovými kódy a zároveň procházet webové stránky. Rozvržení panelů v okně prohlížeče je nastavitelné podle vlastních potřeb. Zajímavou funkcí je synchronizované rolování nebo paralelní stahování souborů.

sushib.me/, 0.3.1

ImPack

Nástroj pro uložení libovolného typu souboru do obrázku s možností zpětného převodu dat do původní podoby. K dispozici jsou volby pro zamaskování souboru včetně jeho názvu, stejně tak je možné původní soubor zašifrovat nebo komprimovat. V okně aplikace je vidět i náhled výsledného snímku, takže ve skutečnosti se opravdu jedná o obrázek a nikoliv jen o soubor s jeho příponou.

MIF22_tip_obecny

sourceforge.net/projects/jm-impack/, 1.4.2

Blbinka

Bezkontaktní platba kartou nebo mobilem? Tomu se dost možná bude příští generace smát.