Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (27. 7. 2022): získávání užitečných dat ze satelitů

27. 7. 2022
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Dnes si představíme nástroj pro zobrazení TTF fontů a ikon, budeme zpracovávat satelitní data, necháme si ukládat obsah schránky do historie a nakonec se podíváme na pomocníka pro rychlé výpočty a převody.

TTFviewer

TTFviewer je nástroj pro vývojáře, který umožňuje zobrazit TTF fonty a ikony. Nabízí možnost volby velikosti (rozměrů) rámečku, TTF formátu a TTF parametrů. Font nebo ikona se po potvrzení objeví v novém okně.

github.com/QQxiaoming/TTFviewer, 0.1.1

SatDump

SatDump je nástroj pro zpracování satelitních dat. Umožňuje dostat se k užitečným datům z některých známých formátů základního pásma (i16, i8, f32, w8, ZIQ). Součástí je rekordér základního pásma, který podporuje vybraná softwarově definovaná rádia (HackRF, Airspy One Devices, RTL-SDR, RTL-TCP, SpyServer, SDRPlay) a umožní provést zaznamenání do uvedených formátů.

github.com/altillimity/SatDump, 0.0.39

Clipper-lite

Clipper-lite je jednoduchý nástroj, který si pamatuje naposledy uložený obsah ve schránce (clipboardu) a umožní se k němu vrátit. K dispozici je jednoduché uživatelské rozhraní s funkcemi pro mazání jednotlivých položek nebo celé historie. Jedná se o fork již existujícího projektu Clipper.

github.com/GirkovArpa/clipper-lite, 1.0.0

Prosper

Prosper je nástroj pro rychlý překlad textu, výpočet vzorce, konverzi mezi měnami, převod mezi jednotkami, spuštění procesu nebo převod textu na řeč. Podporuje ovládání globálními klávesovými zkratkami. Poradí si také s kódováním a dekódováním Base64 řetězce.

comupterworld - webcast prosinec

github.com/ventsislav-georgiev/prosper, 0.29.0

Blbinka

Něco za něco. S láskou naprogramujete aplikaci, a s láskou vám uživatelé (možná) nebudou hrabat do databáze.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku