Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (29. 8. 2018)

29. 8. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na nové řešení od Valve, rozběhneme Windows 95 ve virtuálním prostředí, prohlédneme si Markdown dokument a nakonec budeme anonymně odebírat videa z YouTube.

windows95

Neexistuje moc pádných důvodů propagovat ve zdejším prostředí okna či jiné stavební termíny, ale aplikace windows95 si to jistě zaslouží, zvlášť pokud se jim v komerčním světě nevyhnete nebo jste se k Linuxu dostali až později. Ač se na první pohled zdá, že si opravdu můžete napříč systémy ve virtuálním prostředí spustit Windows 95, ne všechny věci fungují (alespoň podle ohlasů). Možná se nepřipojíte k síti, možná si ani nenastavíte rychlost kurzoru.

github.com/felixrieseberg/windows95, 1.3

YtSubsTracker

YtSubsTracker umožňuje odebírat nová videa od vašich oblíbených autorů, aniž byste se museli přihlašovat k účtu Google. Funguje jako samostatná aplikace, v níž lze nastavit jednotlivé YouTube kanály a sledovat, co které zdroje vypustí do světa. Pro přehrávání využívá VLC.

gitlab.com/Mis012/YtSubsTracker

vmd

Jednoduchá aplikace, se kterou můžete prohlížet Markdown dokumenty v samostatném okně. Obsah renderuje víceméně stejně jako GitHub, změny v lokálních souborech reflektuje v reálném čase, podporuje navigaci uvnitř dokumentu pomocí odkazů, umožní kopírovat odkazy a lokální cesty k souborům do schránky, ale nechybí ani možnost použití vlastních stylů.

github.com/yoshuawuyts/vmd, 1.33.1

Proton

Speciálně pro hráče je určen nástroj, za kterým stojí přímo tvůrce Steamu. Řeší nekompatibilitu počítačových her určených jen pro Windows tak, aby si je mohli užít i uživatelé linuxových distribucí či macOS. K docílení tohoto kouzla nevyužívá nic nového – Wine. Pomyslnou výhodou je, že nástroj vyvíjí Valve Software a je uveden jako open-source.

CS24_early

github.com/ValveSoftware/Proton/, 3.7beta-20180824

Blbinka

Amazon si s některými věcmi hlavu neláme

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku