Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (3. 4. 2019)

3. 4. 2019
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si vyzkoušíme alternativního klienta pro Gmail, zanalyzujeme si pár obličejů, řekneme si něco o zajímavém nástroji pro zápis poznámek a naučíme děti poznávat obrázky.

Inboxer

Neoficiální klient pro Gmail, který vznikl hlavně kvůli tomu, že se Google rozhodl ukončit svou službu Inbox v březnu 2019. Tento projekt se tedy zaměřil na vytvoření klienta pro práci se všemi Gmail službami. Jeho rozhraní je s tím od Googlu velice podobné. Kromě standardních funkcí přidává možnost práce s více účty, klávesové zkratky nebo notifikace.

denysdovhan.com/inboxer, 1.3.1

Cliniface

Balíček nástrojů pro vizualizaci, analýzu a zpracování 3D dat z obrázků obličejů. Umí pracovat z širokou škálou souborových formátů. Nejvýraznější body morfologie obličeje jsou automaticky detekovány a uživatel si je může libovolně měnit a měřit jejich vzdálenost. Nástroje lze využít pro automatickou detekci obličeje nebo pro úpravu získaných dat.

cliniface.org, 3.2.1

Recollectr

Aplikace pro zápis poznámek, která se snaží být minimálně rušivá a maximálně efektivní. Pomocí klávesové zkratky ji jednoduše skryjete a pak zase vyvoláte. Práce v ní je zaměřená hlavně na klávesnici, takže se během práce s ní ani nemusíte dotknout myši.

recollectr.io, 3.9.71

ulcc

Výukový program zaměřený na děti raného školního věku, které už umí číst. Učení probíhá zábavnou formou, kdy mají děti k obrázku přiřadit správný název. Obrázky jsou rozděleny do různých kategorií a počet správných a špatných odpovědí je průběžně vyhodnocován. Prográmek je vytvořený v C++ a Qt5.

Cloud23

bitbucket.org/admsasha/ulcc, 1.0.0

Blbinka

Po fotbalových a hokejových chuligánech nám 21. století přineslo i naprosto nový typ výtržníků.

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.