Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (3. 6. 2020)

3. 6. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se postaráme o ochranu soukromí, načrtneme si proud myšlenek, vyzkoušíme rozhraní pro komunikaci s CNC controllery a nakonec si představíme tabulkový procesor v terminálu.

Portmaster

Portmaster je dobrý aspirant na náhradu všemožných jednoúčelových nástrojů pro ochranu soukromí a filtrování internetových spojení. Pomůže s blokováním různých analytických služeb, které jsou v některých případech distribuovány přímo s operačním systémem. Snadno odpojíte vybrané programy od internetu, zablokujete systémové procesy nebo omezíte komunikaci aplikací pouze s určitými službami. Portmaster také podporuje přesměrování DNS dotazů na DNS-over-TLS poskytovatele.

safing.io/portmaster/, 0.4.3

Universal Gcode Sender

Universal Gcode Sender nabízí rozhraní pro komunikaci s CNC controllery typu GRBL nebo TinyG. Součástí je editor G-kódu, 3D vizualizér, možnost namapování akcí na klávesové zkratky, či konfigurovatelná optimalizace G-kódu, která dokáže řešit odstranění komentářů, úpravu přesnosti hodnot na zvolený počet desetinných míst nebo převod oblouků (G2/G3) na úsečkové segmenty.

winder.github.io/ugs_website//, 2.0

Minder

Minder do dnešní sklizně nevnese žádné překvapení. Jde o další z nástrojů pro kreslení myšlenkových map. Nabízí několik mapových rozvržení (layoutů), umožňuje vkládat poznámky, úkoly či obrázky, podporuje anotaci spojů mezi uzly a import/export do řady formátů. Minder je primárně určen pro Elementary OS, ale lze jej instalovat i na další distribuce.

github.com/phase1geo/Minder/, 1.8.0

SC-IM

SC-IM je jednoduchý tabulkový procesor postavený na ncurses. Zahrnuje podporu Lua skriptů, umožňuje provádět mezisoučty, posouvat buňky, řadit a filtrovat řádky, formátovat a barevně zvýrazňovat buňky a interagovat s clipboardem. Pracuje se soubory CSV, TXT (s hodnotami oddělenými tabulátorem) a XLSX.

cyber23

github.com/andmarti1424/sc-im/, 0.7.0

Blbinka

Někteří si stále nechtějí připustit, že od sestrojení prvního primitivního telefonu už uběhl nějaký pátek. Ty dnešní jsou mnohem chytřejší.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku