Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (13. 5. 2020)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na užitečný komunikační nástroj, vyzkoušíme si přesné hodiny, nastreamujeme si hudbu a přeložíme pár textů. Nebude chybět ani oblíbená blbinka.
Filip Zatloukal
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

TeamTalk

Komunikační aplikace, díky které budete moci posílat textové zprávy, dorozumívat se pomocí hlasového hovoru nebo videohovoru. Jak zvuk, tak video můžete během komunikace nahrávat a pustit si ho později. Kromě toho zvládá i posílání souborů nebo sdílení obrazovky. Rozhraní sice nemá nejhezčí, ale zvládá vše, co byste od podobného programu očekávali.

bearware.dk, 5.5.1

Zegarek

Jednoduché hodiny s rozlišením času na milisekundy. Jistě se oprávněně ptáte, k čemu je to dobré. První využití je samozřejmě pro kontrolu přesného času, jako u každých hodin. Důležitějším využitím je ale měření latence vašeho zobrazovacího zařízení.

github.com/konradmb/zegarek, 0.3

mStream

Osobní server pro streamování hudby. Díky němu můžete ze svého domácího počítače streamovat hudbu do kteréhokoliv zařízení. Server je multiplatformní, nenáročný na paměť a dokáže běžet i na mini počítači s ARM architekturou. Přehrávání na koncovém zařízení pak probíhá přes webové rozhraní nebo přes mobilní aplikaci.

mstream.io, 4.7.0

ScreenTranslator

Nástroj pro překlad jakéhokoliv textu na obrazovce. Jedná se v podstatě o kombinaci OCR a překladatelských nástrojů. Nemá žádné hlavní okno, takže po jeho spuštění musíte stisknout klávesou zkratku, kterou si nastavíte. Potom označíte oblast s textem, který chcete přeložit a dostanete překlad.

tip_Ansible

github.com/OneMoreGres/Scre­enTranslator, 3.0.0

Blbinka

Práce z domu s využitím moderní techniky přináší určité pohodlí. Jen si musíte dát pozor, abyste to nepřehnali.