Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (29. 4. 2020)

29. 4. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si přeložíme čínské texty, vyhledáme radioamatérské převaděče, vyzkoušíme peněženku pro virtuální měnu EOSIO a podíváme se na jeden SQL editor.

CopyTranslator

Nástroj pro čtení a překlad textu v cizích jazycích. Zjednodušuje překlad textu z PDF dokumentů. Zaměřuje se hlavně na překlady z angličtiny do čínštiny a z čínštiny do angličtiny a na rozdíl od webových překladačů se snaží respektovat zvyklosti těchto jazyků. Je postavený na Google translation API, takže kvalita překladu je zaručena.

github.com/CopyTranslator/Co­pyTranslator, 9.0.2

Repeater-START

Repeater-START (Showing The Amateur Repeaters Tool) je nativní linuxová aplikace pro vyhledání nejbližších radioamatérských převaděčů. Můžete díky ní vyhledat nejbližší převaděč ze seznamu nebo na mapě a pokud o nějakém převaděči víte, můžete jej do tohoto seznamu přidat. Pokud na tomto seznamu dojde k nějaké změně, aplikace vám pošle oznámení.

github.com/programmin1/Repeater-START, 0.2

Anchor

Peněženka pro virtuální měnu EOSIO s pokročilými funkcemi. Jeho uživatelské rozhraní zprostředkovává základní funkce této kryptoměny jako jsou transfer tokenů, management zdrojů, administraci, atd. Kromě toho má i přímou integraci s Greymass Fuel, který poskytuje síťové a výpočetní zdroje pro každý účet.

github.com/greymass/anchor, 1.0.0

Beekeeper Studio

Multiplatformní SQL editor a správce databází MySQL, Postgres, SQLite, a SQL Server. Nabízí automatické doplnění požadavku se zvýrazněním syntaxe, líbivé rozhraní s dvěma panely umožňující spustit více požadavků naráz nebo klávesové zkratky. Kromě toho si můžete uložit požadavky na později, procházet historii požadavků nebo měnit téma vzhledu.

Root obecny

www.beekeeperstudio.io, 1.1.2

Blbinka

Jedna z nevýhod home office je, že při telekonferenci někdo z členů rodiny pronese něco nevhodného

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.