Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (20. 5. 2020)

20. 5. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si představíme správce kryptografických klíčů, následovat bude GUI pro Neovim bez webových technologií, necháme si prezentovat průběžnou odezvu na IP datagramy a nakonec vygenerujeme JSON z PDF.

keys.pub

keys.pub nabízí bezpečnou úschovu a správu kryptografických klíčů, podpisových řetězců (sigchains) a uživatelských identit. Umožňuje procházet uložené klíče, provádět jejich verifikaci nebo import. Podporuje zabezpečené připojení mezi dvěma počítači prostřednictvím vlastní implementace (Wormhole) využívající protokoly STUN pro překročení NAT, STCP pro spolehlivý přenos přes UDP a Noise pro zabezpečení připojení.

keys.pub/, 0.0.45

GNvim

GNvim nepatří k dalším grafickým UI s electronovými základy, neboť je postaven na GTK. Nabízí řadu vlastností usnadňujících psaní zdrojového kódu, vlastní cursor tooltip pro zobrazení markdown dokumentů a několik externích funkcí jako Popupmenu, Tabline, Cmdline nebo Wildmenu.

github.com/vhakulinen/gnvim/, 0.1.5

pingg

pingg vykresluje graf zpoždění vycházející z pravidelného výstupu odesílaných IP datagramů. Umožňuje takto sledovat i více hostitelů a výsledky průběžné odezvy promítat do grafické prezentace. Pomocí argumentů lze definovat interval mezi pingováním hostitele, přizpůsobit barvy grafu, nastavit maximální počet datových bodů grafu a maximální hodnotu grafu.

gitlab.com/Thann/pingg/, 0.0.11

Textricator

Textricator je schopen extrahovat text z dokumentů a vygenerovat datový soubor ve strukturovaném formátu CSV nebo JSON. Nabízí tři dílčí příkazy, které reprezentují hlavní vlastnosti/funkce – extrakci textu z PDF a vygenerování JSON souboru, parsování textu ze sloupců a řádků a parsování textu dle konfigurace konečného automatu.

github.com/measuresforjus­tice/textricator/, 9.2.58

Blbinka

Jedna novinka čeká na uživatele Google Chrome. Snad ne na úkor paměti.

Autor článku