Hlavní navigace

Maxthon

Maxthon pro Linux: má čím zaujmout?

Pro Linux je krátce k dispozici první ostrá verze webového prohlížeče Maxthon. Verze pro Windows s mnohem delší historií je známá řadou netradičních, ale šikovných funkcí. Jaké „vychytávky“ přináší linuxový Maxthon? A jaké nabízí cloudové funkce, když celý název prohlížeče zní Maxthon Cloud Browser?

Doba čtení: 8 minut

Prohlížeč Maxthon poprvé vyšel pro Linux

Webový prohlížeč Maxthon, celým názvem Maxthon Cloud Browser, po zhruba tříměsíčním betatestování vyšel ve stabilní verzi pro Linux. Jak jsme vás již dříve informovali, nejedná se o nic zázračného. Linuxový Maxthon totiž ze značné části vychází…

Galerie: prohlížeč Maxthon pro Linux

Linux sice zřejmě přišel o jeden prohlížeč – Operu, ale další je na obzoru. Je jím čínský Maxthon, který si na Windows vydobyl relativně slušné postavení a někteří uživatelé na něj nedají dopustit. Podívejte se, jak linuxová verze vypadá a co vlastně umí. Chromium v rodokmenu rozhodně nezapře.

Doba čtení: 1 minuta

Prohlížeč Maxthon míří na Linux

Jeden alternativní prohlížeč Linux odstavil na druhou kolej (myšleno Opera), druhý se na něj ale zase chystá. Řeč je o Maxthonu, celým názvem Maxthon Cloud Browseru. Záměr přivést prohlížeč na Linux oznámili vývojáři na fóru. Maxhton před více než…

Ambiciózní prohlížeč Maxthon chce uspět i na platfomě Android

Maxthon, někdejší nadstavba pro Internet Explorer, je dnes plnohodnotný multiplatformní webový prohlížeč dostupný i v hned několika variantách pro Android. Tvůrci prohlížeče zdůrazňují jeho funkce na bázi cloudu, ovšem mobilní Maxthon zaujme i dalšími unikátními či méně obvyklými funkcemi. Jakými konkrétně?

Doba čtení: 11 minut

Vychytávky moderních webových prohlížečů

Webové prohlížeče se o přízeň uživatelů snaží soupeřit nejen co nejlepším zpracováním všeobecně známých a požadovaných funkcí, ale také funkcemi, které jsou v danou chvíli nadstandardní. Právě na některé takové nadstandardní funkce, jimiž je jednotlivé prohlížeče odlišují od konkurence, se blíže podíváme.

Doba čtení: 14 minut

Moderní prohlížeče a webové technologie blízké budoucnosti

Od moderních webových prohlížečů se očekává také podpora moderních webových standardů a nových otevřených technologií. Jak jsou na tom současné prohlížeče s podporou vybraných klíčových technologií, které zřejmě budou určovat budoucnost webu coby univerzální platformy pro široké spektrum zařízení?

Doba čtení: 13 minut

Jak moderní prohlížeče zlepšují svou spolehlivost?

Spolehlivost webových prohlížečů začíná být s nástupem webových aplikací, které jsou teprve na počátku své éry, stále důležitější. Jaké technologické postupy tvůrci prohlížečů volí, aby prohlížeče byly spolehlivější? Co bývá hlavním důvodem nestability a jak se s tím různé prohlížeče dovedou vypořádat?

Jak moderní prohlížeče chrání vaše soukromí?

Při současném trendu vývoje Internetu a potažmo webu se soukromí stává „nedostatkovým zbožím“. Do jaké míry a díky kterým funkcím dovedou zajistit ochranu soukromí svým uživatelům moderní webové prohlížeče? Jak dokáží vyhovět uživatelům, kteří nechtějí být obtěžováni rušivými reklamní formáty?

Doba čtení: 14 minut

Tichá aktualizace moderních prohlížečů se obejde bez uživatele

MS Windows, stále nejrozšířenější platforma pro osobní počítače, nenabízejí nic ve stylu linuxových repozitářů. Prohlížeče se tedy o svou aktualizaci musí postarat svépomocí. Jaké různé postupy nejrozšířenější prohlížeče volí a do jaké míry vylučují uživatelský faktor? A je vůbec žádoucí jej vylučovat?

Moderní prohlížeče vs. phishingové weby

Webové prohlížeče pomáhají uživatelům čelit nebezpečí, které představuje phishing. Jak dobře dovedou uživatele před phishingem ochránit filtry integrované do současných prohlížečů? Nakolik jednotlivé prohlížeče pomáhají uživateli rozpoznat na jaké webové stránce se právě nachází a nakolik je důvěryhodná?

Doba čtení: 9 minut

Nebezpečné weby vs. moderní prohlížeče

Nejen webové prohlížeče se modernizují. S inovacemi přichází i kybernetické podsvětí. Nebezpečí může číhat na jakémkoliv webu, přičemž k úspěšnému útoku stačí jeho pouhé načtení. Jak si moderní prohlížeče vedou při blokování přístupu na nebezpečné weby? Nakolik (ne)dovedou vzdorovat tzv. drive-by útoků?

Doba čtení: 9 minut

Co dělají moderní prohlížeče pro vyšší výkon?

Po letech, kdy hlavním tématem pro tvůrce prohlížečů byla bezpečnost, je dnes v popředí zájmu výkon. Jaké nové technologie, funkce a postupy dnes prohlížeče nabízejí k zajištění vyššího výkonu? Jak pronikaly a pronikají do jednotlivých prohlížečů? A existuje nějaký, který by šlo označit za nejrychlejší?

Doba čtení: 12 minut

Moderní prohlížeče: na oblíbené weby rychle a jednoduše

Moderní prohlížeče se snaží uživatele na jeho oblíbené webové stránky nasměrovat rychleji a jednodušeji než kdykoliv dříve. Využívají k tomu relativně nové ovládací prvky, díky nimž dříve nepostradatelné tlačítko Home a lišta se záložkami pomalu pozbývají smyslu. Ovšem co prohlížeč, to jiné řešení.

Doba čtení: 12 minut

Prohlížeče a vyhledávání: od doplňkové funkce k obchodnímu modelu

Není tajemstvím, že většina webových prohlížečů vydělává na nějaké formě spolupráce s webovým vyhledávačem. Jaké možnosti volby vyhledávače a práce s ním různé prohlížeče nabízejí? Rozdíly existují, a ne nepodstatné. Dává více možností prohlížeč od provozovatele vyhledávače nebo „nezávislý“ prohlížeč?

Doba čtení: 8 minut

Moderní prohlížeče: uživatelské rozhraní a prohlížení v panelech

Moderní prohlížeče se snaží o co nejjednodušší uživatelské rozhraní. Některé jej přizpůsobují konkrétním operačním systémům, některé naopak sází na unifikovaný design napříč platformami. Prohlížení v panelech je samozřejmostí, ovšem ne každý prohlížeč je připraven pracovat s desítkami stránek najednou.

Doba čtení: 11 minut

Webové prohlížeče: současní lídři a jejich historie (2/2)

Ve druhé části pilotního článku k novému seriálu o webových prohlížečích dneška budeme pokračovat v seznamování se s aktuálně nejrozšířenějšími webovými prohlížeči pro PC a jejich historií. Dojde na Google Chrome, Safari od Applu, Operu a Maxthon. Není nezajímavé, že všechny dnes sázejí na WebKit.

Doba čtení: 17 minut

Webové prohlížeče: současní lídři a jejich historie (1/2)

Webový prohlížeč je dnes jednou z nejdůležitějších softwarových součástí PC. Nový seriál přinese postupně srovnání významných webových prohlížečů z nejrůznějších úhlů pohledu. V pilotním dvojdílném článku se podíváme na aktuální rozšíření jednotlivých prohlížečů a povíme si něco o jejich historii.

Doba čtení: 11 minut