Hlavní navigace

AMD nabírá další vývojáře, zmiňuje Steam Deck a Tesla Model S

4. 8. 2021

Sdílet

Lisa Su s Radeonem RX 6000 Autor: AMD

Společnost AMD získává další a další významné zákazníky pro svá CPU / GPU / APU. Logicky tak nabírá další vývojáře zejména pro práce týkající se operačního systému, který mnozí výrobci používají díky jeho cenové politice. V nově vypsaných pozicích pro linuxové vývojáře nyní AMD zmiňuje explicitně používání výsledků práce vývojářů v produktech jako Tesla Model S či Steam Deck.

Nově nabíraní vývojáři se budou podílet mimo jiné na vývoji věcí kolem OpenGL či multimédií, a to i v rámci prací na ovladačích pro Linux, resp. projektu Mesa atd. Jiná vypsaná pozice shání vývojáře, který se bude věnovat sestavování a balíčkování ovladačů či jejich instalátoru.

Doplňme v tomto kontextu, že stávající architektura GPU RDNA2 pohání hromadu produktů na trhu, stejné platí pro CPU jednotlivých generací architektur Zen, přičemž AMD finišuje práce na nástupnické GPU architektuře RDNA3 (má jít o největší revoluci ve firemních GPU architekturách od uvedení GCN).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.