Hlavní navigace

Android přestane přijímat notifikace od zařízení v okolí

7. 11. 2018

Sdílet

Google Nearby death

Google oznámil, že od 6. prosince 2018 vypíná podporu služby Nearby Notifications v operačním systému Android. Tato služba je založena na malých hardwarových majáčcích, které pomocí Bluetooth Low Energy vysílají do okolí krátké zprávy, které vyvolají notifikaci v zařízeních poblíž.

Původní myšlenka byla, že se pomocí této služby uživatelé dozví o blízké Wi-Fi síti, o plánu podlaží obchodního domu či muzea, nebo o časech odjezdů z aktuální zastávky. Místo toho se technologie rozšířila především mezi spammery, kteří zahlcovali veřejný prostor spoustou nerelevantních nabídek. Příkladem může být i majáček nalepený bez svolení majitele v kavárně, který do okolí nabízel nejspíše podvodné studentské půjčky.

Související služby Nearby Messages a Nearby Connections, které se používají například pro úvodní konfiguraci zařízení jako Chromecast nebo Home Assistent, zůstanou v provozu i nadále.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Ondřej Caletka vystudoval obor Telekomunikační technika na ČVUT a dnes pracuje ve vzdělávacím oddělení RIPE NCC, mezinárodní asociaci koordinující internetové sítě.