Hlavní navigace

DMCA zneužit ke smazání videí se slovem „Pixels“ v názvu

10. 8. 2015

Sdílet

Zákon DMCA (Digital Millenium Copyright Act) už za sedmnáct let své existence nadělal spoustu nepříjemností. Nyní se znovu ukazuje, jak může být snadno zneužit jako zbraň v rukou filmových tvůrců. Video server Vimeo dostal od společnosti Entura International (spolupracující s distributorem Columbia Pictures) požadavek na odstranění několika filmů, které měly v názvu slovo „Pixels“ – název nového filmu Adama Sandlera.

Požadavku bylo vyhověno a z Vimeo zmizela celá řada videí – včetně oficiálního traileru na film Pixels. Bohužel tím ale také byla odstraněna celá řada nezávislých filmů od různých autorů, které jsou až deset let staré.

Schytal to také krátký film Pixels z roku 2010, jehož autorem je Patrick Jean. V jeho filmu pixely z vesmíru útočí na New York, podobně jako v novém Sandlerově filmu, který se tím původním inspiroval. Firma teď vlastně tvrdí, že Jean před pěti lety porušil zákon a zkopíroval letošní nápad.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.