Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Google Chrome přestává podporovat starší distribuce od msmucr - Bohužel typický případ toho, co je v reálu...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 2. 2013 10:01

    msmucr

    Bohužel typický případ toho, co je v reálu jedním z největších praktických problémů linuxové platformy při nasazení na desktopy a pracovní stanice, které nejsou úplně jednoúčelové. RHEL 6 není ani 2.5 roku od uvedení. Používat dohromady komerční softwarové balíky s open source programy (kam řadím i Chromium/Chrome) a následně se snažit alespoň u základních uživatelských aplikací (Browsery s pluginy, kancelářský balík, přehrávače médií, GIMP..) udržet aktuální verze je peklo. Komerční výrobci většinou striktně podporují buď RHEL nebo SLED, což se dá vcelku pochopit, i pro adminy je běžných půlroční cyklus vydávání standardních distribucí nebo rolling release model naprosto nereálný. Většinou už rok od nasazení poslední verze enterprise distribuce je pak nutné začít balíčkovat a backportovat hromady knihoven, které koexistují s verzemi ze systému. Což zabere skutečně hodně času a od určité chvíle je to neřešitelné..
    No nic, konec stěžování, o víkendu si na CentOSu 6 zkusím sestavit aktuální Chromium někam do /opt a uvidíme.. každopádně by i Googlu slušel nějaký ekvivalent Firefoxu ESR.