Hlavní navigace

Google koupil společnost Fitbit za 2,1 miliardy dolarů

1. 11. 2019

Sdílet

Fitbit

Dnes Google oznámil dohodu o koupi firmy Fitbit, která byla průkopníkem v nositelné elektronice. Obchod byl uzavřen za 2,1 miliardy dolarů. Google bude chtít využít expertů Fitbitu pro vlastní Wear OS.

Stávající majitelé hodinek Fitbit nemají mít obavu, že by jejich zdravotní nebo sportovní data byly použity například k cílené reklamě. Uživatelé budou mít možnost si svoje data prohlédnout, přesunout, nebo smazat.

(zdroj: slashdot)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 11. 2019 10:00

    Vít Šesták

    Nebo mu naopak kus konkurence zmizel. Uvidíme.

    Jestli se FitBiťáci pustí do vylepšování fitness funkcí WearOS, pak z tohoto hlediska mohou konkurovat Garminu. Z hlediska výdrže baterie jsem skeptický. A dobrá výdrž baterie je podmínkou pro použití na delších túrách, na sledování spánku a na budík.

  • 2. 11. 2019 10:22

    BlackRider

    Vydrz je spis vec HW nez SW. Moje 4 roky stary Sony SW3 (Android Wear 1.5) porad vydrzej 3 dny a jsou nabity za pul hodiny. Samozrejme pri pusteny GPS vydrzej jen asi 4 hodiny, takze uspornejsi GPS chip by hodne pomoh. Nastesti to pouzivam jen na behani, takze mi to nevadi. Delsi tura by se dala jednodusse vyresit powerbankou, ale tam stejne spis beru mobil...

    2. 11. 2019, 10:23 editováno autorem komentáře

  • 2. 11. 2019 11:21

    Vít Šesták

    Je to dost o HW. Android Wear má poněkud větší nároky na hardware. Pebble OS byl založený na FreeRTOS, měl staticky alokovanou paměť pro aplikace, ~ 100 MHz CPU a řádově stovky KB RAM. Poslední FitBity (Ionic a Verge) na tom vzhledem k částečné akvizici Pebble budou nejspíš podobně, akorát jsme se dostali na nižší jednotky MB RAM. Garmin OS je nejspíš taky založený na FreeRTOS (nemohu teď dohledat zdroj) a asi bude mít podobný hardware.

    Tři dny SW2 patří mezi nejlepší výsledky Android Wear, dosahuje toho mj. díky transflektivnímu displeji. U výše zmíněných OS patří tři dny mezi nejhorší výsledky – to dosahuje Garmin Venu s žravým AMOLEDem a always on.

    (Pro úplnost, Pebble Time Round vydrží jen dva dny, ale má jen 56 mAh baterii.)

    Powerbanka – částečné řešení. Jednou jsem takto absolvoval skoro 24h. Na každé pauze jsem pauznul GPS a vytáhl powerbanku. Za chůze moc nedobiju. Nějak to ty hodinky zvládly, ale nebylo to kdovíco. A ty hodinky vydrží 14h s GPS. Pravda, nabíjejí se docela pomalu, naměřil jsem cca 5 V @ 70 mA. SW2 by se sice dobíjely rychleji, ale asi by s GPS vydržely taky podstatně méně.

    Telefon je částečné řešení. Nejspíš bude mít tak GPS.

  • 2. 11. 2019 12:14

    Martin X (neregistrovaný)

    Ja osobne si pochvalujem Amazfit Bip - transflexny displej, 190mAh baterka a pri cca 1-2 hodinovom pouzivani GPS denne (monitoring chodze) po 14 dnoch klesla baterka na cca. 50%. Podla vyrobcu by malo GPS vydrzat 22 hodin trvaleho monitoringu.

    2. 11. 2019, 12:14 editováno autorem komentáře

  • 2. 11. 2019 18:57

    MaT

    Tak zrovna záznam GPS z celodenních výletů (ať už pěšky či na kole) mě zajímal už několik let. Mobil na to byl většinou nepoužitelný, se zapnutou GPS to bylo dost žravé, použitelné tak na několik málo hodin, jedině snad s napojením na powerbanku...

    Před časem jsem si pořídil GPS Logger QSTARZ BT-Q1000XT. Akorát jsem si pro něj tedy zajel do Drážďan, dalo se to sice koupit i u českého Conrada, ale za o dost vyšší cenu a německý Conrad mi to nechtěl do ČR zaslat. Mimochodem, tohle udělátko se prodává pořád. Výdrž dle výrobce má být přes 30 hodin, takže na celodenní akce by to mělo být dostatečné a mohu potvrdit. Tak nemá to žádný displej, tak v tom bude asi největší úspora. :-)

    Ale letos jsem si pořídil Garmin Forerunner 945. Tam ve specifikacích udávají také dost slušnou výdrž - a mohu potvrdit, celodenní záznam není problém. Jen by člověk asi neměl mít na displeji mapu - to je asi nějaké náročnější na spotřebu - resp. její překreslování. Ale když se na hodinkách nechá nějaká "normálnější" datová obrazovka, tak je to v pohodě...

  • 2. 11. 2019 20:04

    Vít Šesták

    Tak displej nemusí být problém z hlediska spotřeby, pokud nesvítí.

    Mapa na displeji:

    1. Musí se pořád přepočítávat co se má zobrazit.
    2. Musí se to pořád překreslovat. Myslím, že ten displej překresluje po řádcích, a při překreslování má ten displej větší odběr. I kdyby se mapa překreslovala jen jednou za sekundu, má to větší dopad než digitální sekundy na ciferníku. (Ručičkové sekundy jsou něco jiného, ty v některých polohách a provedeních mohou vyžádat překreslení cca půlky displeje.)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

První linux nainstaloval kolem roku 1994 a u něj zůstal. Později vystudoval fyziku a získal doktorát.