Hlavní navigace

HP ukončí provoz cloudových služeb spojených s webOS

16. 10. 2014

Sdílet

HP ukončilo vývoj operačního systému webOS (ten je teď v rukou komunity pod označením LuneOS) a rodiny smartphonů před třemi roky, v lednu příštího roku ukončí také poskytovaní cloudových služeb s ním spojených.

Po přihlášení pomocí online účtu mohou uživatelé zálohovat, synchronizovat nastavení přes cloud, nastavit nové zařízení, obnovit heslo, aktualizovat aplikace atd. Po 15. lednu 2015 budou samotné telefony s webOS stále fungovat, ale uživatelé přijdou o všechny tyto možnosti.

(Zdroj: webOS Nation)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 10. 2014 20:46

    pp (neregistrovaný)

    Aneb jak HP zabíjí svou originalitu. Má hotový produkt, svého času dobře ceněný, jen ho není ochotná přibalit do všech svých prodávaných produktů (tv, notebooky, mobily, ...). Prostě neudělalo vůbec nic k tomu, aby ho protlačilo. Ani kroky, které by prakticky nic nestály a představovaly by přidanou hodnotu proti konkurenci.

  • 16. 10. 2014 23:22

    nobody (neregistrovaný)

    tak na HP v dobe uvedeni telefonu Pre3 a tabletu Touchpad zautocil Microsoft, proto to stahnul, protoze by jinak prisel o vyhodne licence na Windows na NB/PC ktere HP zivi, preci jen MS v te dobe chystal WindowsPhone a kdyby byl webOS na trhu phone tak by mel smulu a navic by nemohl tak lehce i kdyz blbe okopcit prepinani pomoci karet...

    jinak webOS pred casem koupilo LG, dodava ho uz upravene v TV a nejpis planuje i hodinky, akorat ten telefon zatim nejak ne a ne :)

  • 24. 10. 2014 16:35

    Lael Ophir (neregistrovaný)

    No jasně, může za to zlý MS :D. Telefon Pre3 byl pokračovatelem Palmu Pre, který se prodával velmi špatně. Smartphony s klávesnicí zjevně zákazníky netáhnou, obrazovka byla malá, telefon byl tlustý a těžký. Navíc pro WebOS nikdy neexistoval dostatečný výběr aplikací, a i ty dodané od HP byly mizerné.
    Tablet TouchPad se prodával neskutečně mizerně. S cenou na tom byl jako iPad, a neměl žádnou konkurenční výhodu. Zato dost nevýhod: nedostatek SW a horší design. Samozřejmě při výprodeji za třetinu výrobní ceny se prodával velmi dobře, na tom se ale moc velký zisk udělat nedá :D

    BTW finančně to byla pro HP katastrofa. Koupě Palm a webOS vyšla na 1.2G USD, a produkty postavené na webOS se prodávaly prostě mizerně.

    BTW2 vstupovat na trh smartphonů s novou platformou je dneska dost nesmyslné. Zisky většiny výrobců jsou kolem nuly, i původně značně ziskový Samsung se dostává do problémů poté co na něj shora útočí Apple a zdola levní čínští výrobci. Přitom dostatek aplikací je naprosto klíčový. Třeba Windows Phone vytýkají recenzenti nedostatek aplikací. MS jich má ve Store 300k, což bohatě stačí, ale Apple i Google jich mají 1.3M (z toho samozřejmě většinu trash), takže "pouhých" 300k je prý nevýhoda. Nová platforma začíná s aplikacemi skoro na nule, a to je velký problém.

    Ohledně té teorie, že MS tlačil na HP cenou Windows: máte k tomu nějaké konkrétní informace, nebo jde o silnou domněnku? :) Řada jiných výrobců, včetně například Aceru a Lenova, vyrábí PC i smartphony, a žádné problémy neměli.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.