Hlavní navigace

Jak je na tom KVM s výkonem

23. 4. 2009

Sdílet

Podpora virtualizace v procesoru je dnes součástí skoro každého modelu, a tak se dostávají ke slovu technologie jako je KVM, které toho dokáží patřičně využít. Na Phoronixu vyšel porovnávací test, kde je na jedné straně nativně běžící Ubuntu a na druhé Ubuntu ve VirtualBoxu a v KVM. Ve většině testů si KVM nevede vůbec špatně a jeho výkon se propadá pouze o jednotky procent. Největší slabinou jsou I/O operace. VirtualBox se ukázal být jako velkou výkonnostní ztrátou a často skončil daleko za KVM.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 4. 2009 6:43

    anonymní
    Presne, pouzit virtio drivery pro diskove a sitove operace a je skoro neznatelny rozdil od nativniho systemu. (ten je naopak docela zpomaleny, pri pouziti virtio driveru na soubor ktery je na root partition :-) )
  • 23. 4. 2009 15:54

    JaRo (neregistrovaný)
    Nojo v testu povolili v KVM přístup ke všem CPU. VirtualBox SMP využívat moc neumí. Je pak jasné, že vícevláknové aplikace v hostu jedou rychleji na KVM. A jednovláknové (nemohou využít více CPU jader běží přibližně stejně)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.