Hlavní navigace

Kdo vyvíjí virtualizaci KVM?

17. 2. 2010

Sdílet

Ještě před pěti lety byl Xen králem linuxové virtualizace a používal ho jak Red Hat, tak i IBM a další firmy. Dnes je ale situace zcela opačná a firmy od Xen upouštějí a přecházejí na KVM. IBM vytvořilo analýzu vývoje KVM a podívalo se především na to, kdo za vývojem stojí. Na prvním místě je samozřejmě Red Hat, který tvoří 52 % aktivity na KVM mailing listu. Na druhém místě je pak IBM s 8 %. Celkově se na vývoji podílí 884 lidí z velkých korporací, vládních organizací i jednotlivců.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 2. 2010 7:33

    100% Lenin (neregistrovaný)

    Ale čert nikdy nespí. Stálo by za to podložit zprávičku fakty a hlavně ohledně těch problémů s windows.
    No jo, optáte se – proč? Protože používám i Citrix/SuSe XEN i Virtual Box ale prakticky nikdy tam nervu KVM. Tak proto mne to zajímá.
    Po několika letech používání mohu říci, že na střední nasazení více serverů na jednom HW je dobrý XEN od Citrixu, pro fandy stačí ten od SuSe a nebo dokonce i ten Virtual Box.
    Kdo chce masivnější a robustnější výkon, jde o kousek dál a zajímá se o hi-level technologie určené k virtualizaci s podporou na úrovni HW.

    Z pohledu běžného uživatele dnes preferuji Virtual Box. Přeci jeho okenní rozhraní je správný směr, který chyběl konkurenci zaměřené na servery. A zde je to co určuje směr pro budoucí nasaazení technologie – možnost si to ošahat, vyzkoušet a nakonec i používat. On je přeci jen rozdíl připadat si v grafické konzoli (s win XP) jak v emulátoru ZX-81 oproti zcela normální práci (stejná instalace win XP) v okně VirtualBox-u.

    Tak – a vo tom to asi je.
    Příjemný den všem z mrazivě slunného rána (Moscow/-15).

  • 18. 2. 2010 10:36

    Izak (neregistrovaný)

    Mam doma KVM a zadne problemy s windows … zkousel jsem w2k, w2003 a XP … jaky problem ?

  • 18. 2. 2010 9:55

    Martin (neregistrovaný)

    Nejvtipnější důkaz „upouštění“ od XENu jsem zažil, když jsem upgradoval server s Ubuntu a XEN.

    Upgrade jsem odhadl na 30 minut, ale poněkud se to protáhlo, když se ukázalo, že v novém systému XEN prostě není a je nahrazen nějakým KVM či co.

    Já vím, Ubuntu server edice je jen pro blázny :/

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.