Hlavní navigace

Kompletní vzdálený desktop

22. 5. 2006

Sdílet

Společnost InQub Ltd. začla nabízet za poplatek 4,5 dolaru měsíčně kompletní vzdálený desktop založený na Ubuntu. Služba se jmenuje NetCubicle a je založena na technologii NX od firmy NoMachine. Jako placená služba obsahuje 1 GB prostoru v home adresáři. Službu si můžete vyzkoušet na týden zdarma a dostanete 100 MB prostoru pro svoje data. Můžete tedy mít vlastní desktop s vlastním nastavením, přístupný odkudkoliv z Internetu. Jedinou drobnou vadou na kráse je pouze nutnost nainstalovat potřebný klientský software na konkrétní PC odkud chcete ke „svému desktopu” přistupovat. Klientský software je zdarma ke stažení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 5. 2006 20:03

    Kenny (neregistrovaný)
    Tu asi nejde o cosi podobne LiveCD - ja v tom vidim podobnu strategiu ako ma teraz Google - desktop, ktory mate vzdy na nete iba pre seba a nezavisle na tom, na akej platforme (systeme) prave pracujete a kde sa nachadzate. Samozrejme je to obmedzene nutnostou nainstalovat si ich klientsky SW, ale vzdialeny desktop sa uz tazko robi cez browser (aj ked by to mozno slo pomocou java appletu)

    Keby mam inet stale poruke, tak po tom siahnem hned, lebo sa casto pohybujem medzi roznymi pocitacmi a takyto desktop kdesi vo vzduchu a pritom vzdy prstupny by sa mohol hodit

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Pavel Chalupa je redaktorem zpráviček a příležitostným pisatelem článků na Root.cz.