Certifikační autorita Let's Encrypt od svého založení zasílá e-maily s oznámením o vypršení platnosti uživatelům, kteří jí poskytli e-mailovou adresu. Tato služba bude ukončena 4. června 2025. Podle autority už maily nejsou potřeba, protože se podařilo zavést spolehlivou automatizaci pro obnovu certifikátů.
Organizace také musí kvůli e-mailům uchovávat miliony e-mailových adres spojených se záznamy o vydávání certifikátů. Odstranění tohoto požadavku je pro nás důležité, jako pro organizaci, která si cení soukromí,
píše v oznámení Josh Aas. Hromadné rozesílání pošty navíc stojí organizaci desítky tisíc dolarů ročně a vyžaduje komplexní infrastrukturu náročnou na správu.
Pokud máte e-mailová oznámení o konci platnosti rádi, můžete si je objednat u některé ze služeb, které se zabývají monitoringem. Let's Encrypt bude od června nabízet už jen zasílání informací o novinkách týkajících se certifikační autority nebo její mateřské neziskové organizace ISRG.