Hlavní navigace

Porovnání překladačů Intel C++, GNU C++ a LLVM Clang

6. 11. 2013

Sdílet

Vývojář Jeff Cogswell na Slashdotu porovnává tři překladače C++: Intel C++, GNU C++ a LLVM Clang. Snaží se při tom vyřadit všechny vnější vlivy, které by mohly výsledky rozkolísat či znehodnotit. Nakonec dochází k poměrně jasnému závěru: Zajímavé je, že kód kompilovaný pomocí g++ je ve většině případů nejvýkonnější. Clang zase ukázal, že je nejvýkonnější co se týče času překladu. Bohužel se Clang neúčastnil testů paralelizace, protože potřebné komponenty ještě nejsou dokončené.

Nakonec Cogswell píše: Nechci říkat, že je některý překladač ‚lepší‘ než jiný. Závěry jsem dělal jen u dílčích testů. Klade si také některé další otázky, které by stálo za budoucí prozkoumání: Vede dobře optimalizovaný kód po překladu vždy k nejlepšímu výkonu? Překladač Intelu optimalizuje výrazně delší dobu, znamená to tedy, že to dělá lépe? To nebudeme vědět, pokud se nepodíváme dovnitř a nezjistíme to.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.