Hlavní navigace

Rozšíření HTTPS Everywhere míří do důchodu, už není potřeba

27. 9. 2021

Sdílet

HTTPS Autor: Depositphotos

Electronic Frontier Foundation se připravuje na postupné ukončení podpory pro rozšíření HTTPS Everywhere, které na webech automaticky přepíná z HTTP na HTTPS. To už podle organizace začíná být zbytečné, protože rozšíření HTTPS zažilo v posledních letech výrazný nárůst a prohlížeče navíc přišly s vlastním řešením automatického přechodu na HTTPS.

Na konci letošního roku přejde rozšíření do stavu údržby, kdy bude dostávat jen opravy chyb, ale už ne žádná další vylepšení a novinky. Tento stav by měl trvat nejméně další rok, žádné konkrétní datum úplného ukončení nebylo zatím stanoveno. Uživatelé o tom ale budou včas informováni a bude jim doporučen přechod na řešení zabudované v prohlížeči.

Cílem HTTPS Everywhere vždy bylo stát se nadbytečným. To by znamenalo, že jsme dosáhli našeho většího cíle: světa, kde je HTTPS tak široce dostupné a přístupné, že uživatelé k jeho získání již nepotřebují další rozšíření do prohlížeče. Nyní je tento svět bližší než kdy dříve, s běžnými prohlížeči nabízejícími nativní podporu pro režim pouze HTTPS, píše se v oznámení od EFF.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.