Hlavní navigace

Steam slaví historický milník. Dotu 2 hrál najednou milión lidí

18. 2. 2015

Sdílet

Dota 2 v současnosti patří mezi jednu z nejpopulárnějších her vůbec. A čísla to dokazují. Jako první hru na Steamu ji hrál (přesněji měl spuštěnou) milión uživatelů zároveň. Stalo se tak 14. února. Svou troškou k tomu jistě přispěli i linuxáci, protože hra je na Steamu k dispozici také pro Linux – a dokonce zdarma. Měsíčně si Dotu 2 zahraje cca deset miliónů lidí.

Co do počtu hráčů Dota 2 na Steamu nemá konkurenci. Na cca polovičních číslech je nejnovější vydaní taktické střílečky Counter-Strike s podtitulem Global Offensive. I to je však velmi pěkné číslo, vzhledem k tomu, že Global Offensive není free-to-play. Čtvrté místo pak hájí Team Fortress 2, další multiplayerovka od Valve. Úzká, ale velmi věrná komunita, vynesla na třetí místo Football Manager 2015.

Všechny zmíněné hry, stejně jako Garry's Mod na pátém a Civilization V na šestém místě, podporují i Linux. Statistika budiž důkazem, že nabídka populárních a zřejmě i nejzábavnějších her pro Linux je velmi slušná, přestože ty nejblyštivější a nejmodernější tituly stále mohou chybět.

(Zdroj: Polygon)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.