Hlavní navigace

T-Mobile a Vodafone postaví společně optické přípojky pro milion domácností

17. 3. 2022

Sdílet

Optické vlákno ethernet optika Autor: Depositphotos

Společnosti T-Mobile a Vodafone oznámily zahájení spolupráce na budování rozsáhlé pasivní optické sítě v Česku. Cílem je během několika následujících let přinést optickou přípojku do téměř milionu českých domácností. Projekt v praxi přinese i efektivnější a šetrnější postup výstavby, bude například potřeba výrazně méně samostatných výkopových prací, vysvětlují výhody spolupráce obě společnosti.

Projekt společné výstavby je teprve na počátku, o jeho zahájení a průběhu budou společnosti informovat později. Po dokončení projektu budeme nabízet multi-gigabitové připojení více než polovině českých domácností. Souběžně budeme dál zlepšovat parametry naší stávající sítě, říká Petr Dvořák, generální ředitel společnosti Vodafone Czech Republic.

Součástí dohody je i vzájemné zpřístupnění části už vybudovaných přípojek na území různých měst včetně Prahy a Brna. Domácnostem tato spolupráce přinese nejen rychlejší dostupnost internetu nové generace, ale i konkurenční nabídky tarifů obou operátorů. Do projektu vnášíme své know-how v budování optické infrastruktury a nejmodernější technologie v oblasti FTTH – Fiber to The Home, dodává José Perdomo Lorenzo, generální ředitel společnosti T-Mobile Czech Republic.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.