Hlavní navigace

Tesla již prodala 10 % bitcoinů

3. 5. 2021

Sdílet

Tesla Bitcoin Autor: Depositphotos

Tesla za první čtvrt roku prodala 10 % vlastněných bitcoinů se ziskem asi 100 milionů dolarů. Tesla nakoupila v loňském roce bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů. Od března je pak možné automobily Tesla zaplatit v bitcoinech.

Elon Musk byl označen za spekulanta, protože nejprve cenu bitcoinu výrazně zvýšil a pak své bitcoiny se ziskem prodal. Elon se ohradil, že šlo jen o test likvidity bitcoinu, jestli je to dobrá alternativa ke klasické měně.

(zdroj: slashdot)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 5. 2021 16:37

    bez přezdívky

    lebo Elon je cisty filantrop a nakupuje za 1.5 mld a vobec ho nezaujima cena, jasne ze na tom chce zarobit, to co je za blbost ze spekulant

  • 3. 5. 2021 17:21

    Waldauf

    I kdyby Musk s Bitcoiny spekuloval, tak čemu by to vadilo? Bitcoin je komodita a jako taková může sloužit i ke spekulacím. Myslím si, že podobné ne-spekulace v budoucnosti nebudou ojedinělé.

  • 3. 5. 2021 20:21

    nil nil (neregistrovaný)

    Nic bych si z toho nedělal. Když na to kliknete tak zjistíte, že někdo na Twitteru si prostě akorát myslí, že se Bitcoiny kupují asi kvůli ztrátě nebo co ;-)


    Ellon upadl tak trošičku v nemilost kvůli několika vyjádřením v minulém roce a tak škrtat sirkama na "Bitcoinovým vykořistěním" nemusí být špatný nápad na twitterovou kampaň v dnešní pochodňové době ...

    3. 5. 2021, 20:22 editováno autorem komentáře

  • 3. 5. 2021 21:34

    bez přezdívky

    Hlavně "přátelská" k životnímu prostředí.
    Těžba na uhelných elektrárnách ve třetím světě bez jakýkoliv ohledů na přírodu.
    Nemyslím si, že v nákladech těžby Elonových BTC byla podpora výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů, tak jak to musím dělat já, když si chci doma svítit a vařit.
    Prostě na jedné straně uhlí, na druhé čmoud a výsledkem BTC za 1 500 000 000,- a Elonovi miliardové zisky. Vidítu tu korelaci - uhlí - čmoud - bohatí bohatnou a chudí chudnou(to ti chudí platí nápravu životního prostředí zničené těmi bohatými, co chtějí být ještě bohatší)
    Kdo umí, umí, kdo neumí tak čumí a platí.
    Elon je ten co umí.
    Já jsem ten co platí- každý měsíc si platím solární panely a větrníky, i když mám za humny levnou a čistou energii z jádra.
    Jak říkala matka Tereza:
    Problém není nakrmit chudé, problém je nakrmit ty bohaté.

  • 4. 5. 2021 4:31

    Dixx

    U bitcoinu mi ještě vadí, že je to v podstatě "vzájemně zaručené zničení". Protože když někdo má nějaké bitcoiny, nebo jinou kryptomněnu, tak je silně motivován těžit, aby zabránil 51% útoku, při kterém by o coiny přišel. Buď přímým vybráním peněženky, nebo ztrátou důvěry veřejnosti po úspěšném útoku a následným poklesem ceny. Takže kvůli prostému uchování hodnoty musí všichni nepřetržitě těžit, čím dál víc, a tím zbytečně spalovat energii a ničit životní prostředí.

  • 4. 5. 2021 10:33

    nil nil (neregistrovaný)

    @pavelhorvat70

    Hážete to na hlavu Elonovi, ale on není ten kdo to vytvořil, teží nebo nastavuje zelená pravidla. A to to ještě ani pořádně nezačalo. Jednoho takového leadera který neměl tak zeleno před očima, kterého mimochodem Elon několikrát verbálně podpořil, smetla v USA nedávno za bouřlivého potlesku historie. A v Evropě je to stejné. Tak se pak není čemu divit a hodit to na hlavu Elonovi je stejně fér jako poukázat na to co všechno se muselo stát, abyste tuto polemiku měl na čem napsat a kde kdo kvůli tomu co musel vypustit.

    Ale co se týče zvrácenosti systému, s tím s vámi na 100% souhlasím, tím se ale automaticky řadím mezi nevzdělané dezinfomátory z aronetu nebo jak se to jmenuje ...

    4. 5. 2021, 10:33 editováno autorem komentáře

  • 4. 5. 2021 11:00

    Brundibar

    Víc než kdy jindy potřebujeme, aby se lidé přestali uzavírat do sociálních bublin, rozlišovali fakta od dojmů a začali řešit skutečné problémy. Aeronet a podobné weby se prezentují jako jakási alternativa k systému (div ne disidenti), ale ve své podstatě do něj patří a jen prohlubují jeho zvrácenost.

  • 4. 5. 2021 12:17

    nil nil (neregistrovaný)

    @dominecf

    Teoreticky sem tato debata k Aeronetu patří - je to IT informační systém by design a patří do práce s informacemi a daty. Tedy se do toho pustím.

    Za prvé, krátce, takové Aeronety vždy byly a budou, je to něco jako plochá země nebo flotila Aštara Šerana. Nějaké diváky si to vždy našlo a najde.
    Za druhé, Aeronety jsou symptom. "Hlavní" informační systémy - média - a nově sociální sítě tvoří někdy až lžívý obsah, často jako spíš ideologická brožura nebo koncentrát špatnosti a jak jde čas, tak stále víc lidí vidí, že to není dobré, neodpovídá to nějaké dlouhodobé skutečnosti a lidi to cítí a vidí. Tak hledají jinde.
    A to zdaleka nemá co dělat jenom s politikou a kdo je nehodný západní společnosti. Já se už delší dobu díky svým zdravotním problémům zajímám o informace okolo zdraví a mohu Vám svědomitě říct, že to co lidem nabízí systém - vůči kterému tak rádi porovnáváme ty Aeroty, jsou čisté lži a dezinformace. Často také jenom a puze prachsprosté komerční nesmysly. Já osobně co se týče kvality informací nevidím mezi Aeronetem a běžnými médii rozdíl. První nečtu vůbec, druhé jenom málo, protože se denně ukazují ty lži. Stejně část informací proudících ke mě je uvádění mainstreamových manipulací na pravou míru. Takže investuji čas do sledování tzv. "alternativních kanálů", ale ty jsem si už časem prověřil a netrpí takovými problémy, jako klasická média - už jenom proto, že vysílají informace, ne pravdy.

    4. 5. 2021, 12:20 editováno autorem komentáře

  • 4. 5. 2021 13:55

    Lukas1500

    U bitcoinu je nejdůležitější umět včas vystoupit :)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

První linux nainstaloval kolem roku 1994 a u něj zůstal. Později vystudoval fyziku a získal doktorát.