Hlavní navigace

Thawte ukončuje službu osobních certifikátů zdarma

13. 10. 2009

Sdílet

Firma Thawte do nynějška poskytovala zdarma osobní emailové certifikáty. Ověřování identity probíhalo přes dobrovolníky z řad uživatelů. Nyní chce službu k 16. listopadu zrušit s tím, že stávající uživatelé dostanou na jeden rok emailový certifikát od firmy VeriSign, vlastníka Thawte. Více informací o Thawte a digitálních signáturách se můžete dočíst na našem sesterském serveru Lupa.cz.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 10. 2009 9:34

  Majklík (neregistrovaný)

  Hm, to nepotěší. Koukám, že jako malou satisfakci nabízejí na rok zdarma osobní certifikátek od Verisignu, pak za 20 USD. Pokud si vzpomínám, tak Verisign tam má jen email a ne jméno v certifikátu, že?
  Existuje nějaká rozumná náhrada od CA, která by byla přítomna defaultně ve windows/thunder­birdu?

 • 14. 10. 2009 17:11

  Majklík (neregistrovaný)

  Be jména to nepotěší. Verisign tam neměl jméno ani u té placené verze za 20 USD. koukám, že comodo nabízí i vyšší variantu za 12 EUR, kde už jméno muže být, ale počítá to s firemním prostředím a ne jedincem, že si koupí jeden certifikát a nacpe na nějakou adresu.
  Nepříliš rozšířený CAcert také není řešením.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.