Hlavní navigace

Vylepšené diskuse a názory

31. 8. 2005

Sdílet

Právě proběhl další z upgradů backendu Roota, který přináší hlavně výrazné vylepšení diskusí. Jde o novinky, po kterých jste nejvíce volali a to konkrétně:

  • Výraznější označení nepřečteného názoru, pokud si zobrazíte vše – ode dneška máte u každého nepřečteného či nového názoru výrazný příznak „nepřečteno“ či „nový“.
  • Odkaz na celé vlákno diskuse – pokud se nějakým způsobem dostanete na samostatný příspěvek či doprostřed diskuse, máte teď u každého příspěvku i odkaz na celé vlákno, abyste mohli názor číst v kontextu, případně odkaz na něj mohli poslat dál.
  • Lepší datový model, který zrychlí načítání názorů a umožní lepší stránkování v případě stovek názoru u jednoho článku.
  • A to nejlepší na konec – možnost rozkliknout si názor, který je pod vaší laťkou kvality a to bez nutnosti reloadu stránky! Prostě jen kliknete na „Zobrazit“ a názor se vám ukáže bez jakéhokoliv znovunačítání stránky (pro využití potřebujete mít moderní prohlížeč a v něm povolen JavaScript). Pro techniky – jde o technologii HttpXmlRequest.

Vedlejším efektem, který byl bohužel nevyhnutelný, je to, že všechny starší názory a diskusní příspěvky, které jste dříve přečetli, jsou v tuto chvíli označeny jako nové a nepřečtené. Věříme, že výše uvedená vylepšení tuto malou nepříjemnost vyváží. Děkujeme za pochopení.

Pokud ve zmíněných novinkách narazíte na nějaký problém, budeme rádi za bugreport. Doporučujeme smazat nakešované styly.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

V roce 1998 jsem s Michalem vymyslel a založil Root.cz. Poslední článek na Roota jsem napsal v roce 2007. Teď píšu spíš na tomaskrause.cz a tvořím si bitcoinvkapse.cz.