Hlavní navigace

Deep Voyage: daleko a hlavně hluboko

Martin Kameník 1. 8. 2008

Dnes budeme společně svědky příběhu starého téměř jako lidstvo samo. Dojemný a nervy drásající osud mořské víly snažící se nalézt svou cestu ke krásám zahradničení. Podaří se jí porazit namyšlenou blondýnku? Pomůže jí její bystrost k nezbytnému bohatství? Co se stane jejímu příteli mořskému koníkovi?

Deep Voyage je pěkně zpracovanou 2D logickou hrou s nezvyklou, leč atraktivní a originální myšlenkou. Zápletka spočívá v pomoci sympatické mořské víle uskutečnit její sen. Ráda by se pokochala královskými zahradami a jednou z možností jak toho docílit, je stát se tamější zahradnicí. Podařit se jí to může tak, že vyhraje soutěž o nejkrásnější zahradu. Penězi naneštěstí neoplývá, a tak si nemůže dovolit drahé okrasné materiály a rostliny. Její přítel v podobě mořské koníka však situaci nevidí tak černě či modře s tou vodou okolo. Pomocí opravdu mnoha desítek hlavolamů a skládaček postupně získáváme prostředky a upravujeme si vlastní kus země k obrazu naší víly. Jak nakonec klání dopadne, neprozradím, pojďme se raději podívat na samý začátek.

Deep Voyage 1

Přivítá nás nádherný podmořský svět v celé své kráse. Při prvním spuštění nás nabídka galerie příliš zajímat nebude. Zde se postupně bude vyskytovat značné množství pěkných podvodních scenérií. Spíše se podívejme na settings, kde lze zesílit/zeslabit hudební doprovod a změnit mód obrazovky. Poté již nezbývá nic jiného než započít samotnou hru. Jakmile klikneme na play, příběh započne. Při další návštěvě již bude možnost před hraním ještě navolit kolo, sektor atd.

Deep Voyage 2

Hlavní typ hry je založen na skládání minimálně tří stejných kamenů vedle sebe. Vždy začínáme na obrazovce, která je jimi přímo osázena. Podíváme-li se pozorněji, všimneme si, že některé za sebou mají jakési, zprvu hnědé, pozadí. Složíme-li kameny a odklikneme je do věčných kamenolomů, zmizí i toto pozadí, a to je cílem naší hry. Ve chvíli, kdy žádné pozadí již nezbývá, je kolo vítězně ukončeno. Mohou však nastat dvě nemilé situace, které by znamenaly náš konec. První, kdy nelze nic dalšího odkliknout – osobně jsem se do ní nikdy nedostal. Druhá pak představuje vypršení určeného časového limitu, který se zobrazuje v pravé části obrazovky.

Čím více kamenů zničíme, tím vyšší je i naše odměna. Postupně roste obtížnost kol v důsledku tvaru hrací plochy, rozmanitosti kamenů a speciálních položek. Jedná se například o zamčené kameny, které je možno rozbít pouze výbušninou nebo odblokováním pomocí stejné barvy, nerozbitné překážky, apod. Na druhou stranu jsou zde i pozitivní části – laser či již zmíněné bomby, ale tím výčet nekončí. Obdobné bonusy se buď vyskytují náhodně na hrací ploše, nebo si je můžeme sami nakoupit a aplikovat dle uvážení. Tyto vzácné artefakty nemusíme složitě hledat, postačí si je zakoupit v obchodě za tzv. tokkeny. V podstatě bychom mohli říci mince. Do nabídky sortimentu se řadí bomby, měniče barev, míchaní kamenů, odebírač řádků či sloupců, a další. Jen si poslužte. Vedle základní hry narazíme také třeba na klasické puzzle. Nezapomínejme ovšem na původní cíl našeho putování. Máme možnost navštívit vlastní zahradu a pomocí snadné tlačítkové volby přidávat další okrasné předměty. Možností je vskutku mnoho a své si najde snad každý.

Deep Voyage 3

Zpracování působí propracovaným dojmem. Neustálý pohyb v pozadí a příjemná hudba v kombinaci s příběhem je účinným magnetem na hráče. Pozitivních stránek je hodně, z negativních bych jmenoval jednotnou a zpočátku velmi nízkou obtížnost a fakt, že není zdarma. Ačkoli i při této demo verzi se na pár hodin pobavíte. Kompletní hra skýtá kolem dvou set kol.

Deep Voyage 4

Máte-li rádi mořské víly a zahrady, je titul Deep Voyage jasnou volbou. Doporučuje pět ze čtyř mořských koníků.

Vyzkoušení hry je velice snadné – stačí na stránkách hry zvolit odkaz download a stáhnout asi 26 MB archiv pro Linux. Po rozbalení hru spouštímě binárkou dv.

Našli jste v článku chybu?

1. 8. 2008 14:41

Zdenek (neregistrovaný)
Hele šutře, prostě to přepiš ;-)

1. 8. 2008 13:32

uživatel si přál zůstat v anonymitě
Kdyz se tak divam na ty screenshoty, trochu mi to pripomina legendarni Bluppo. tipuju ze autori Deepvoyage Bluppo hrali nebo minimalne nekde videli.
Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Lupa.cz: Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?

Podnikatel.cz: Babiš: E-shopy z EET možná vyjmeme

Babiš: E-shopy z EET možná vyjmeme

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Lupa.cz: Proč firmy málo chrání data? Chovají se logicky

Proč firmy málo chrání data? Chovají se logicky

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

DigiZone.cz: Flix TV má set-top box s HEVC

Flix TV má set-top box s HEVC

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Vitalia.cz: Baletky propagují zdravotní superpostel

Baletky propagují zdravotní superpostel

120na80.cz: Horní cesty dýchací. Zkuste fytofarmaka

Horní cesty dýchací. Zkuste fytofarmaka

Vitalia.cz: Často čůrá a má žízeň? Příznaky dětské cukrovky

Často čůrá a má žízeň? Příznaky dětské cukrovky