Hlavní navigace

Nový Root a soutěž o ceny (4)

21. 1. 2005
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Pokračujeme v představování nového Roota - z novinek si dnes představíme možnost registrace uživatele, vylepšené diskuse a rozšířené RSS exporty. Čtvrté kolo souěže přináší další kamínek do mozaiky a možná i odpověď na zásadní otázku ohledně nového Roota :).

Dnes jsme vyslyšeli nářky těch, co chodí brzy spát, a článek vydáváme v jiném čase než ty předchozí. Uvidíme, v kolik vydáme poslední a rozhodující díl :).

V minulém dílu rovněž pokračoval souboj o co nejkratší a nejkomlexnější povel/script, který úkol vyřeší, a k vidění byly opravdu neuvěřitelné kousky – je vidět, že čtenáři Roota nejsou žádní žabaři. Dnes to bude myslím jinak a povel na jeden řádek úkol nevyřeší :)

Pokračovalo rovněž sdílení informací v diskusích, takže i náhodný čtenář bez znalosti věci má poměrně slušnou šanci mít všechny tři díly skládačky. Uvidíme, jak budete sdílet dnes, když finále a rozdělení cen je již za dveřmi.

V neoficiální soutěži o nejvtipnější příspěvek do diskuse zvítězil minule ten, jehož autor se zmohl pouze na úžas – „Coze? Ona je z masa a kosti? A ja celou dobu myslel, ze jde o umelou NN.“ (myšlena Johanka :)

Než se pustíme do luštění čtvrté části skládačky, pojďme si již tradičně představit další novinky na Rootu (předešlé novinky většinou nikdo nekomentoval, tak nevím, jestli se vám líbí a nemáte potřebu je komentovat, nebo prostě tyhle části přeskakujete a vrháte se rovnou na luštění :)

Možnost registrace

Registrovaní uživatelé mají možnost využívat nadstandardní služby a získávají i jistá privilegia, díky nimž mohou výrazněji ovlivňovat obsah serveru. Mezi funkce dostupné registrovaným uživatelům patří například:

  • Využití služeb Newsletter a Hlídač, které jsme blíže představili v předchozích dílech.
  • Vlastní stránka s profilem, kde se může (ale nemusí) uživatel více představit ostatním čtenářům, aby věděli, s kým mají tu čest a kdo se skrýva za konkrétním nickem.
  • Možnost přidávat/nominovat vlastní zprávičky a podílet se tak na obsahu Roota.
  • Důležitá funkce pro diskuse, kterou si představímé příště, viz dále.
  • A do budoucna další funkce, které nás i vás napadnou :)

Samozřejmostí je, že i neregistrovaný uživatel dostane vše, na co byl zvyklý na starém Rootu.

Vylepšené diskuse

Diskuse jsou nově kromě článků i u zpráviček a navíc vzniká i volné diskusní fórum, kde budou moci čtenáři řešit různé problémy. Registrovaný uživatel bude mít právo zakládat nová témata ve fóru.

Dále mají konečně diskuse (a vlastně celý Root) implementovánu ochranu proti robotům spamerů – pokud se někde vyskytuje e-mailová adresa registrovaného uživatele, vidí ji v normálním formátu pouze známí či přihlášení uživatelé, ostatní, a tedy i roboty, ji vidí ve tvaru jmeno(zavináč)do­ména(tečka)cz, což by měla být pro spamery dostatečná překážka.

Diskuse mají navíc jednu vychytávku, která zásadně mění funkčnost dnes existujících diskusí a podle mě jde o stejný průlom, jako když diskuse představila na konci minulého století Lupa a skoro celý český Internet je od ní kopíroval. Pokud se bude někde mluvit o diskusích na zpravodajském serveru, bude se čas dělit na dobu před diskusemi na Rootu a po nich :) Ale protože výše uvedené považujeme za zlatý hřeb nového Roota, představíme si tuto vychytávku až ve finále.

Exporty

Vyslyšeli jsmé četné žádosti a rozšířili RSS exporty kromě článků i na zprávičky a na nově vzniklá diskusní fóra. Takže připravte své RSS čtečky, obsahu vám pro ně nabídneme dost.

S tím souvisí i jedna změna – přestáváme podporovat jakékoliv jiné exportní formáty, které jsme během let tvořili na přání některých serverů, protože se domníváme, že RSS je de facto standard a udržovat několik různých exportů je zbytečný luxus. Pokud od nás odebíráte nějaké nestandardní exporty, připravte se prosím na nutnost změnit je na RSS – s novým Rootem přestanou fungovat. Pokud by vám to působilo jakékoliv problémy, napište mi a zkusíme se nějak dohodnout, přeci jen bychom neradi o některé odkazy na jiných webech přišli.

Tak to by bylo pro dnešek z novinek vše a pojďme soutěžit.

Čtvrté kolo soutěže

Nejprve si opět připomeňme, o co soutěžíme:

1. cena

2. cena

3. cena

O vítězi rozhoduje rychlost – kdo pošle jako první celý screenshot nového Roota, stane se vítězem. Ze soutěže jsou pochopitelně vyřazeni všichni zaměstnanci a spolupracovníci společnosti Internet Info a jejich rodinní příslušníci.


Partnerem soutěže je internetový obchod computer.cz

comupterworld - webcast prosinec

computer.cz


Čtvrtá část soutěžního puzzle

Pozor! Je možné, že toto soutěžní kolo přinese odpověď na zásadní otázku, která trápí všechny čtenáře :)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

V roce 1998 jsem s Michalem vymyslel a založil Root.cz. Poslední článek na Roota jsem napsal v roce 2007. Teď píšu spíš na tomaskrause.cz a tvořím si bitcoinvkapse.cz.