Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (1. 4. 2015)

Jiří Sluka

Pravidelná sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes vyzkoušíme hypervizora pro spuštění více OS na jednom počítači, podíváme se na manažera pro konfiguraci a správu SSH/Telnet připojení, pomocí LinConnectu budeme číst notifikace z Androidu v prostředí Linuxu a nakonec si namixujeme video a audio.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

BitVisor

Jde o hypervizor, tedy software pro virtualizaci hardwaru počítače, který umožňuje na jednom počítači spustit více operačních systémů současně. Původně měl zprostředkovat I/O přístup z jednoho hostitelského OS. Nyní jeho implementace umožňuje spustit Windows a Linux a může být použit jako generická platforma zejména pro vývojářské projekty. BitVisor podporuje UEFI a běží i na některých modelech Apple Mac zařízení.

www.bitvisor.org/, 1.4

PAC Manager

Alternativní řešení za SecureCRT či Putty, poskytující grafické uživatelské rozhraní pro konfiguraci a správu vzdálených SSH / Telnet připojení. Podporuje RDP, VNC, Macros, Cluster připojení či regulární výrazy. Jednotlivá připojení zobrazuje pomocí tabů nebo v samostatných oknech. Navíc poskytuje notifikační ikonu pro snadný přístup k nakonfigurovaným připojením.

sourceforge.net/projects/pacmanager/, 4.5.3.1

LinConnect

LinConnect slouží pro zrcadlení notifikací zobrazovaných v prostředí mobilního OS Android do desktopového systému (Linux) využitím knihovny LibNotify. K dispozici je klientská část ve formě aplikace pro Android a serverová část (spustitelný soubor linconnect_server.py).

github.com/hauckwill/linconnect-server, 2.21

Snowmix

Software pro mixování živého a nahraného videa / audia. Podporuje ořezávání, škálování, transparentní překrývání videa, používání png grafiky a textu. Poradí si s animací videa, obrázků a textu prostřednictvím nativních příkazů měnících rozsah, umístění, průhlednost nebo rotaci. Jednotlivé akce lze ovládat i pomocí skriptování a vestavěného Tcl interpretera.

sourceforge.net/projects/snowmix/, 0.4.5

Blbinka

Facebook se stěhuje do nového komplexu, ve kterém se zaměstnancům pracovat špatně rozhodně nebude. Fotografie různorodých kanceláří i venkovního prostředí by záviděla nejedna světová firma.