Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (25. 2. 2015)

25. 2. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. V dnešní sklizni se budeme kochat vlastním obličejem. Ochráníme na internetu naše fotky. Upravíme nějaké to video. V poslední řadě si poslechneme hudbu a zazpíváme karaoke. Jako vždy nesmí chybět ani tradiční blbinka.

Internet Friendly Media Encoder

Internet Friendly Media Encoder je další z řady konvertorů. Zaujme v první řadě trochu netradičním vzhledem. Všude na vás koukají postavičky z anime. Pokud však dáte aplikaci šanci, budete překvapeni, jak poměrně zdatně dokáže zkonvertovat vaše videa. Dokonce si můžete do snímku vložit natvrdo i titulky, což je fajn vychytávka.

Softwarová sklizeň (25. 2. 2015) - obrázky k článku.

x265.github.io/, 4.9.1.0

CamDesk

Ať už děláte vlastní vlog nebo se prostě na sebe potřebujete při práci dívat, je tu pro vás CamDesk. Tato aplikace vytvoří na ploše widget se záznamem vaší kamery. Můžete také spustit trvalé snímaní nahrávky nebo kdykoliv vytípnout obrázek. Potěší i fakt, že CamDesk je poměrně nenáročný a nebudete se trápit zbytečně mnoha funkcemi. Moc ale od něj nečekejte.

Softwarová sklizeň (25. 2. 2015) - obrázky k článku.
Zdroj: sourceforge.net

camdesk.sourceforge.net/, 1.2.1

MRockola

Máte rádi hudbu? MRockola je takový ten univerzální prográmek, který umí vše. V první řadě je to jukebox. Pokud na to přijde, umí dokonce i přehrát videa. To ale není vše. Někdy se může stát, že dostanete při poslechu písně chuť zpívat. Asi víte, kam tím mířím. MRockola je i karaoke. Navíc potěší, že je multiplatformní.

Softwarová sklizeň (25. 2. 2015) - obrázky k článku.
Zdroj: sourceforge.net
mrockola.sourceforge.net/, 2.3

JACo Watermark

Vše co je na síti, se dá snadno ukrást. Jedna z mála šancí, jak zabránit zneužívání vašich pečlivě pořízených fotek, je přidat k nim vodoznak. JACo Watermark dokáže „vybavit“ pro zloděje nepříjemným nápisem i více fotek najednou. Aplikace má intuitivní uživatelské prostředí – ovšem ne na úkor mnohých funkcí. V nastavení si můžete s konečnou podobou vodoznaku značně vyhrát.

cyber23

Softwarová sklizeň (25. 2. 2015) - obrázky k článku.

jaco-watermark.sourceforge.net/, 0.5.0

Blbinka

K dokonalosti to má zatím daleko, ale pokrok nezastavíte. 3D tiskárna má mnoho využití. Dá se s ní třeba tisknout palačinka.

Byl pro vás článek přínosný?