Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (10. 6. 2015)

10. 6. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnes budeme zálohovat data pomocí ne zrovna běžné metody, vyzkoušíme pomocníka pro zablokování stahování obrázků z webu, využijeme soukromý přístup k souborům na IMAP serveru a nakonec zautomatizujeme detekci útoků na Wi-Fi. Nebude chybět ani blbinka.

Fiark

Nástroj pro přenos souborů, který na rozdíl od běžného zálohování funguje tak, že provádí rychlé kopírování dat mezi více výpočetními zařízeními s úložným prostorem. Samotná aplikace nabízí možnost zapamatování nastavení, rychlou zálohu dat, jednoduché obnovení, samozřejmě zachovává typy souborů a datum s časem, podporuje multiplatformní přenos, díky minimalistickému GUI pak nevyžaduje prakticky žádné seznamování uživatele s prostředím.

soft9000.com/blog9000/index­.php?entry=entry150417–194841, 0.1

Defa Protect Image Download

Nástroj pro webové vývojáře a především webmastery, kteří vyžadují odpovídající zabezpečení obrázků a fotografií umístěných na webových stránkách. Zjednodušeně se jedná o pomocníka, jehož úkolem je blokovat možnost stahování obrázků z vlastních stránek. Po dokončení instalace stačí použít párový tag s klíčovým slovem protect, o vše ostatní je postaráno. Na stránkách je znemožněno otevření kontextového menu kliknutím pravého tlačítka na obrázek, současně nelze obrázek přetahovat využitím drag & drop.

sourceforge.net/projects/de­faprotectimagedownload/, 1­.0

ImpraStorage

ImpraStorage poskytuje soukromý IMAP přístup pro ukládání velkých souborů. Soubory ukládané na serveru jsou rozděleny na více náhodných částí. Každá z těchto částí pak obsahuje náhodná bezúčelná data s cílem zajistit zabezpečení souborů a vyloučit možnost snadného spojení částí souborů bez potřeby odpovídajícího klíče. Index souborů je zašifrován a pravidelně aktualizován. Přenos souborů je transparentní.

sourceforge.net/projects/im­prastorage/, 1.12

romanHunter

Software, který detekuje útoky v bezdrátových sítích a zachycuje odpovídající MAC adresy. Jde o bezdrátový honeypot, který kromě zaznamenání MAC adresy útočníka provádí reset hesla k Wi-Fi (resp. efektivním způsobem přerušuje spojení) a čeká na další autorizované připojení. Automatické změny hesla jsou řešeny na základě dostupného souboru s hesly pod názvem pw_list.txt.

cyber23

sourceforge.net/projects/ro­manhunter/, 3

Blbinka

Google přidal do svých map nové dopravní prostředky. Pokud si budete chtít zpříjemnit cestu originální projížďkou nebo letem, můžete díky funkci pro plánování tras využít služeb draka, královského kočáru nebo třeba Lochnesské příšery.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku