Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (10. 6. 2020)

10. 6. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si zahrajeme pár her pro DOS, řekneme si o prohlížeči pro webové vývojáře, vyzkoušíme software pro úpravu mediálních souborů a podíváme se na nástroj pro převod obrázků do PDF.

dosbox-staging

Emulátor operačního systému DOS pro platformu x86. Jedná se o fork DOSBoxu, který se nesnaží tento emulátor přepsat, ale oživit jeho vývoj. Jeho tvůrci chtějí implementovat patche, které vznikly za přispění komunity a vtáhnout tak více vývojářů do procesu vývoje. Prioritou projektu jsou hry pro DOS, to však neznamená, že ostatní programy určené pro tento systém v tomto emulátoru nepoběží.

dosbox-staging.github.io, 0.75.0

Responsively App

Upravený prohlížeč, který má usnadnit práci vývojářům a tvůrcům webu. V jednom okně ukazuje, jak se bude váš web zobrazovat na různých zařízeních. Vybrat si můžete z více než 30 profilů různých zařízení a rozmístit si je podle potřeby. Každá akce, kterou provedete, se v reálném čase projeví ve všech oknech.

responsively.app, 0.1.6

Shutter Encoder

Software pro konverzi a úpravu videa, obrázků a zvukových souborů se spoustou užitečných funkcí. Můžete si v něm konvertovat videa, odstranit z nich zvuk, stáhnout video z webu, odstranit šumy, prostě cokoliv. Doposud byl k dispozici pouze pro Windows a macOS, verze 13.8 je první, která je určená i pro operační systém Linux.

www.shutterencoder.com, 13.8

PDF Quirk

Nástroj na snadné vytváření dokumentů ve formátu PDF z obrázků. Tyto obrázky mohou být jak uloženy na pevném disku, tak získány přímo ze skeneru. Podle slov svých tvůrců se nesnaží „znovu vynalézat kolo“, ale používá osvědčené nástroje z projektu SANE

https://dragotin.github.io/quirksite, 0.91

Blbinka

Některé výsledky vyhledávání nás občas překvapí a některé vlastně ani tak moc ne. Posuďte sami.

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.